Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Diskuse k Panasonic vysvětluje podstatu revoluční masky postavené na difrakci

Nechcete to lip vysvetlit? Chapu, ze tam dojde nekde k necemu a pak se to dopocitava. No a to dopocitavani trva na nabusene masine vic jak pul minuty? A dava pry stejne vysledky jak neco jineho, co trvalo nekolik hodin? Ikdyz mi teda ty dva obrazky rozhodne stejne neprijdou:o)

+1
-3
-1
Je komentář přínosný?

Mrkni na to video, pan to vysvetluje o co jde.

Dnes mame bayerovou masku, kde energie v nezadoucich vlnovych delkach je potlacena, proto ty ztraty 50-75% (u zelene plochy je ztrata 50, u cervene/modre 75).

Tento novy zpusob "prevodu truecolor na komponentni data" energii pouze presmerovava, proto se oznacuje pixel za W+B, W+R.

Princip je zalozen na tom, ze vlnova delka svetla se priblizuje rozmerum procesu pro cipy - ostatne pan zobrazuje pixel 1.43 um siroky (dslr ma priblizne 4um, jine ccd treba 5.5um) .. proste to svetlo co vidime mezi 390-700 nm se bude odrazet/separovat pomoci patternu na cipu, ne pomoci barevneho filtru.

Plus: zachovani energie = 2-4x vetsi citlivost
Minus: jen pro pixely kolem 1um (mobily a jine male cipy)

Zpracovani obrazu je stejne narocne jako u bayere - soustava linearnich rovnic. To co se urychlilo je vypocet rozmeru filtracnich elementu, aby to zafungovalo spravne.

A duvod proc jsme toho schopni dosahnout, je pokrocila vyroba.. +-5 nm pri objektu o rozmerech 500 nm je jenom 1% a s tim uz se daji delat kouzla.

Nastesti red a blue jsou na opacnem konci spektra, takze super napad... uvidime kdo prijde s hotovym produktem drive (nejde vlastne tak ani o senzor, ale o filtr).

Podle me budou UHD2 (8k) kamery pouzivat prave tuto technologii.

+1
-3
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.