Chladič podrobněji
Kapitoly článků
V samotném balení dále nechybí rozdvojka pro napájení obou ventilátorů (z jednoho z nich je slízávána hodnota otáček pro regulaci), odporový zpomalovač ventilátorů a také prodlužka, kdyby náhodou CPU Fan konektor byl příliš daleko od chladiče.
Samotný blok chladiče je poměrně nízký, jeho profil výrazněji zvyšuje použitý velký ventilátor, nicméně zde platí dvě věci: nic nebrání jej sundat a používat pouze spodní, či naopak spodní odstranit a na jeho místo dát velký 120mm v opačném směru: tedy s jeho pomocí vyfukovat teplý vzduch od CPU směrem ven z těsné skříně. Flexibilita možností je vysoká a záleží jen na vás, kterou se rozhodnete využít. My se pro naše testy budeme držet základního rozložení ventilátorů, neboť hodláme potrápit chladič na přetaktovaném Sandy Bridge.
Z bloku u CPU rozvádí teplo do žeber čtveřice heatpipe.
Oba ventilátory jsou ve firemních barvách. Větší horní má vlastní protivibrační pogumování, menší se přichycuje ne přímo ke kovu žeber, ale přes plastové plošky, které jeho hypotetické vibrace také tlumí (my jsme žádné nezaznamenali tak jako tak, ale o tom až za chvíli, při analýze výsledků testů hlučnosti).
Samotná pasivní část váží pouhých 412 g, menší ventilátor přidá 82 g a větší pak dalších 176 g. V příslušenství se dále nachází ještě čtveřice gumových antivibračních úchytů a také kovový štítek Noctua na PC skříň - ten je součástí všech balení chladičů Noctua.
Takto, čistě pro srovnání, vypadá NH-L12 vedle NH-D14.