Grafy průběhu teplot, hlučnost v kontextu
Kapitoly článků
Dále se podívejme na průběhy teplot. Jak nárůsty, tak poklesy teplot a otáček ventilátorů vykazují schopnost rychle se zbavovat tepla z žebrování. Noctua má svůj systém - co se týče tloušťky a velikosti žeber a jejich hustoty - nesporně velmi dobře optimalizován a je to znát i na tomto chladiči.
Grafy vždy ukazují průběh teplot v HWInfo64 doprovázený měřením ve SpeedFanu (teploty jednotlivých jader, otáčky ventilátoru).
Fractal Design Refine R3
Idle:
Nástup při zátěži (1hod zátěž) a následný pokles:
Slim skříň (simulovaná):
Idle:
Nástup při zátěži:
Pozn: bohužel se nám někam zatoulal graf rychlosti poklesu teploty a otáček po ukončení zátěže. Za to se omlouváme, nicméně vězte, že to šlo dolů ještě rychleji než ve Fractal skříni.
Hlučnost:
Graf hlučnosti přebíráme z měření grafických karet. Protože zde ale primárně nejde o porovnání hlučnosti grafik, nýbrž budoucí měření chladičů, jsou z grafu odstraněna zastaralá měření a zůstávají pouze ta nejaktuálnější. Graf tedy aktuálně ukazuje, o kolik je daný CPU chladič hlučnější či tišší oproti grafickým kartám (při jejichž testování běží CPU vždy s pasivním chladičem) - pomůže vám lépe se rozhodnout z hlediska celkové hlučnosti zvažovaného PC.
Jak vidno, NH-L12 je velmi tichý chladič i pod plnou zátěží na přetaktovaném procesoru. Nezbývá nám než celkově Noctuu pochválit.