Test: NZXT Phantom 820, vyladěný 15kg obr pro overclockery
Kapitoly článků
Pokud jsem minule hodnotil Define S od Fractal Design jako skříň pro úzký okruh zájemců, velice podobné platí i pro Phantom 820 od NZXT. Tato skříň je určena těm, kdo chtějí full-tower s možností osadit uvnitř opravdu hodně komponent na desce přesahující formát ATX. Phantom 820 pojme i hodně pevných disků či SSD (pokud do počtu zahrneme i pozice 5,25palcové, přístupné přes adaptéry, pak se můžeme dostat i nad 10 pevných disků, případně v tomto kontextu připomeňme, že do 3,5palcových pozic existují za pár korun adaptéry na 2×2,5" SSD/HDD. Zájemce dále musí počítat s velmi vysokou hmotností, kdy jen samotná skříň váží 15 kg a pokud ji osadíte strojem s více grafikami, tak můžete jít klidně i k 25kg hmotnosti celé skříně.
Pozitiva jsou jasná, skříň je připravena na libovolnou konfiguraci vnitřku, nic neschází, nic není potřeba dokupovat a to co přebývá, lze demontovat. Fanouškům osvětlených PC nabídne RGB podsvícení plně regulovatelné, plus dále vlastní regulaci čtyř ventilátorů a k tomu přihodí i spoustu USB portů na vrchu a také SD čtečku.
Jediným negativem je opravdu jen fakt, že pokud máte uvnitř osazeno hlučnější PC, uslyšíte to i venku. NZXT sama tlumící materiál nepřidává, takže je potřeba v případě zájmu přičíst k ceně zhruba 1 tisíc Kč za nějaký tlumící kit (například King Mod Premium Dampening Kit - NZXT Phantom 820). Sama cena skříně pak nemůže být negativem. Ano, stojí zhruba dvojnásobek toho, co běžný lepší Fractal Design R5, ale oproti němu přidává do výbavy několik věcí, které jeden nepotřebuje, ale druhý po nich touží.
Skříni NZXT Phantom 820 udělujeme bronzové ocenění za celkovou flexibilitu konstrukce a schopnost provozu velmi náročných PC a vlastně i za poměrně zajímavý design, vybočující ze současného neo-konzervativního trendu pravoúhlých krabic.
Hodnocení
+ pojme obrovské chladiče | |
- vachrlaté uchycení 2,5" disků/SSD | |
± velmi těžká a neskladná |
Poděkování
Za zapůjčení děkujeme společnosti NZXT.