Test: NZXT Phantom 820, vyladěný 15kg obr pro overclockery
Kapitoly článků
Základní deska je uchycena na klasických distančních sloupcích, balení počítá se všemi form factory.
Všechny kabely mohou jít skrze průchodky pod úrovní základní desky. SSD a HDD se připojují pod tuto úrovní. Narozdíl od Define S počítá tato skříň též s vytažením radiátoru vodního chlazení ven ze skříně.
Zdroj může mít prakticky libovolné rozměry, jen případně „zahluší“ spodní pozici pro vodní chlazení / ventilátor(y).
Osazení SSD a HDD se provádí na klasickém systému zásuvných dílů, zde kompletně plastových, což má svá negativa. Při osazení 2,5" SSD/HDD nezapadají dobře zobáčky dílu do svých pozic, tedy není pevně uchyceno v konstrukci (u SSD to zásadně nevadí, u HDD spíše také ně, jelikož se skříní bude za běhu těžko někdo manipulovat).
Z hlediska chodu je skříň bezproblémová, narozdíl od Define S není problém s lámáním konektorů u SATA zařízení. Oproti ní však Phantom 820, s ohledem na absenci tlumících vrstev, je za běhu hlučnější.
Není to nijak zásadní, ale zatímco Define S dokáže běh PC utlumit přibližně o 1 až 1,5 dBA níže, Phantom 820 skrze své mřížoví propouští v podstatě vše, co se uvnitř skříně vyluzuje. Více tedy záleží na hlučnosti komponent, což v dnešní době nemusí být až tak zásadní problém, na druhou stranu je potřeba s tím počítat.