Testy CPU, pamětí
Kapitoly článků
SiSoft Sandra 2009
Touto recenzí počínaje přecházíme v testování na zbrusu novou Sandru. Proto naleznete v grafu pouze srovnání s C2Q Q9450.
Na úvod zmiňme, že Phenom X3 umí instrukční sady SSE, SSE2, SSE3 a SSE4a. V aritmetických testech umí Sandra využít SSE2, zatímco u Intel procesoru SSE3. Výsledek je samozřejmě s ohledem na parametry 3× dražšího procesoru jednoznačný.
V multimediálních testech umí pro Integer měření Intel využít své SSE4.1, AMD zůstává u SSE2.
Ale karta se obrací při pohledu na propustnost pamětí. Phenom X3 i přes pomalejší paměti dokáže díky integrovanému řadiči vyždímat daleko vyšší propustnost. Uvidíme, jak tato výhoda přežije nástup Core i7 na trh.
CineBench CPU
Avidemux
Testování v Avidemuxu jsme se rozhodli pro jeho jistou zastaralost aktualizovat. Nově tedy, pokud si chcete porovnat výkon s námi, stáhněte Avidemux 2.4.3, zdrojové video je nadále stejné.
Následně nastavte x264 a ogg podle obrázků a ukládejte do Matrošky (kupříkladu mp4 a další mají tendenci padat).
V Avidemuxu samozřejmě těží Intel z vyššího počtu jader, vyšší taktovací frekvence a kvalitnější architektury. Výsledek oproti Phenomu na základním taktu je nesrovnatelně lepší, přetaktováním zde Phenom poměrně slušně získává (frekvence navýšena o 17,5 %, výkon v kompresi do x264 vzrostl o 18,1 %).
OggDropXPd
Měření výkonu jednoho jádra při kompresi 2CD hudebního alba zůstává stejné, převod dvaceti skladeb do -q8 (~256 kbps, reálně z toho vylézá něco kolem ~170 kbps) Ogg Vorbis se nemění (odkaz ke stažení nečekejte, stačí zakoupit :-).