Testy: Čtení datových CD, poškozená média a MRW
Kapitoly článků
CD-ROM
Průběh je takový, jaký má být. Deklarované rychlosti 40× jsme na 74 minutě nedosáhli. Naopak, přístupová doba je o mnoho lepší. Jen přes celou plochu CD je to trochu moc. Co se zatížení CPU týče, tak zde bych se na CDspeed moc nespoléhal.
CD-R 80 min
Zde už je to naprosto v pořádku. Rychlost 40×, zatížení procesoru, i přístupové doby. Zde donce 80ms! Je vidět, že vypálené CD chutná mechanice více. A co 99 minut? Uvidíme.
CD-R 99 min
Tak a je tu první problém. Mechanika neumí pracovat s dlouhými médii. Sice je normálně načte, ale CDspeed při seeku zhavaruje tímto způsobem. Z CD přečte vše, co je do 94 minuty, pak máte smůlu. A ještě jedna věc. Ať je médium sebedelší, ukáže vždy maximální velikost 93:57.74.
CD-RW
CD-R nebo CD-RW, to DRU-530A nerozlišuje.
CD-RW s MRW
Mt.Rainier mechanika neumí. Když nemáte nainstalovaný program umožňující MRW používat, ještě se snaží, jak vidíte na obrázku. Ovšem po instalaci EasyWriterReader je i se snahou konec. Rozjezd CDspeedu končí nekompromisně v BSOD a to i ve Windows XP. Packet Writing je plně funkční avšak pouze s rychlostí 16×.
Čtení poškozených CD-ROM
DVD±RW Liteon LDW-811S
DVD±RW MSI DR8-A
DVD±RW NEC ND-2500A
DVD±RW Sony DRU-510A
DVD±RW Sony DRU-530A
Na LiteOna sice nemá, ale předčí MSI DR8-A, která je ze stejného vrhu. Výsledek tedy lepší než průměr. Ba se dá říci, že patří mezi ty, co poškozená CD čtou velmi dobře.