Testy: Čtení DVD, poškozená média
Kapitoly článků
DVD-ROM
DVD-ROM čte 16,26× speed s náhodným přístupovým časem těsně nad 100 ms. Což je velká rezerva k dosažení hodnot udávaných specifikací. Rychlost čtení DVD se dá snížit. Drive Speed sice jinou možnost než 16× speed nenabízí, je však možné volit i nižší rychlosti:
DVD-ROM 2,4× speed čtení
Test není celý pro nedostatek času, jako důkaz však postačí. Někdo by se snad mohl podivit startovací rychlosti 0,9×, což by znamenalo, že by se nestíhalo DVD-video, ale není tomu tak. Je to jen chyba CDspeedu, který si tak nějak špatně interpoluje rychlost při rozjezdu.
DVD-ROM Dual Layer
DVD-Video Dual Layer
Data i video je z dvouvrstvých lisovaných disků čteno ve stejné kvalitě.
DVD+R video Book Type DVD+R
DVD+R DL Video Book Type DVD-ROM
Vypalované jednovrstvé nepřepisovatelné disky čte 10× speed CAV. Na Book Type nezáleží. Náhodné přístupové časy jsou velice nízké. Náhledy s datovým DVD+R, DVD-R video ani DVD-R s daty nemá smysl ukazovat, výsledky jsou stejné jako s DVD+R Video. S DVD+R DL si vede rovněž výborně.
DVD-RW data
DVD-RW i DVD+RW čte maximální rychlostí 8×.
UDF v. 2.00 a v. 1.50
Průběh i hodnoty jsou shodné se čtením běžným způsobem zapsaných disků.
DVD-RAM v.2.1
V mechanice je vložen DVD-RAM Maxell 5× speed. Běžně prodejné DVD-RAM verze 2.1 jsou však jen 3 rychlostní. Stejnou rychlostí jsou takové disky také čteny.
Čtení poškozených DVD
V korekcích chyb na DVD nosičích si nevede tak dobře, jako s CD-ROM. Jenom LG GSA-4160B to zvládla beze ztráty kytičky. Všechny další DVD vypalovačky se značkou LG měly větší či menší problémy.