Testy: Čtení DVD, poškozená média
Kapitoly článků
DVD-ROM
Rychlost podle specifikace, ale přístupová doba výrazně nižší a také podle specifikace, nižší než u CD-ROM. Změna rychlosti čtení není možná. Vždy bude číst DVD až na maximum. To platí pro každé DVD (samozřejmě, že s jinými rychlostmi).
DVD-video Dual Layer
Grabování videa se vám bude líbit. Ačkoliv v manuálu píší, že pro DVD-video je tu rychlost 4×, jak ukazuje naše měření, rozjede to až na 8×. Stejně jako čtení DVD±R/RW. Zajímavé je, že u DVD-R/RW má cca o 70ms delší přístupové časy než na DVD+R/RW. Vybral jsem dva grafy. S nejvyšší přístupovou dobou (DVD-RW vide 247 ms) a nejnižší (DVD+R video).
DVD-RW video
Všechna vypalovaná DVD média čte velmi dobře se stejnými průběhy. Přístupové časy jsou také podobných hodnot. Jako příklad jsme vybrali DVD-RW Video.
DVD+R video booktype na DVD-ROM
Nemyslete si, že jsem chtěl DVD+R nějak nadržovat, když jsem zvolil booktype na DVD-ROM. DVD+R s videem bez book type má naprosto shodný graf i parametry. Chtěl jsem vám jen ukázat, že tato funkce u mechaniky funguje a že DVD+R se opravdu hlásí jako DVD-ROM. Pro změnu nastavení je třeba použít BookType utilitu od LiteOna (nyní ve verzi 1.0.6). Celá akce probíhá takto:
DVD+RW VR
Toto je DVD+RW nahrané v tzv. VR módu, tedy on-line. Nahrával jsem z TV karty.
DVD+R DL
Kupodivu DVD+R DL ukázalo při měření nejnižší přístupovou dobu, 105 ms. Ke grafu není co dodat, snad jen, že jsme se měli dostat až na rychlost 6× a ne jen na 5,63×.
DVD-RAM
DVD-RAM není schopna ani detekovat.
Čtení poškozených DVD
Opět jedno z klasických měření. Zde Sony ukazuje, že patří ve čtení poškozených DVD mezi nejlepší (v grafu jsou mechaniky při stejném výsledku řazeny podle abecedy!).