Testy: LightScribe
Pro rentabilní vývoj a produkci optických mechanik se společnosti sdružují. Příkladem může být Sony NEC Optiarc nebo TSST (Toshiba Samsung Storage Technology). Firmy Pioneer a Asus oficiální sdružení nezaložily, ale jejich společná výroba je tradicí. Nedávno jsme zaznamenali odklon firmy Samsung, když si odskočili k čipsetu MediaTek a vypustili na trh typy SH-S18X (Toshiba takové nemá). Po vlastní pěšině se zřejmě vydává i Asus, s modely DRW-1612BL a dnes testovaným DRW-1814BL nabízí poprvé typy, které Pioneer ve své nabídce nemá. Oba jsou s čipsety MediaTek, 1814BL s nevídanou rychlostí zápisu na DVD-RAM 14×. Pioneer a Asus až dosud používali čipsety NEC. Na otázku, zda se vydal Asus s novým čipsetem správným směrem, hledejte odpověď v následujícím textu.
Kapitoly článků
10. Testy: LightScribe
12. Hodnocení
Příprava námětu a diagnostika
Po přípravě námětu zkontrolujeme, zda je detekována LightScribe vypalovačka. Bez LS driverů nelze očekávat její použitelnost. Nastavíme požadovanou kvalitu potisku.
Pro zvýšení kontrastu lze použít LightScribe Extended Label Contrast Utility, která prostě jen každou „kružnici“ vykreslí vícekrát.
CD-R Philips 52× LightScribe
1.0 bez ELCU
1.0 s ELCU
DVD+R Verbatim 16× LightScribe v.1.2
1.2 bez ELCU
LightScribe potisk
CD-R 1.0 bez ELCU
DVD+R 1.2 bez ELCU
DVD-R 1.0 s ELCU
předchozí kapitola
následující kapitola
Kapitoly článků
10. Testy: LightScribe
12. Hodnocení