Tilera uvádí 64jádrový procesor
Procesor TILE64 (jak už název napovídá) má 64 jader (poskládaných do matice 8×8), přičemž každé jádro má vlastní L1 a L2 cache (o blíže nedefinované velikosti, ale moc to nebude) a všechna jsou propojena jakýmisi „switchi“ (přepínači) do jedné sítě, které Tilera říká iMesh. Každé jádro může provozovat nezávisle vlastní operační systém, případně je možné jedním systémem zaměstnat více jader (třeba takový Linux postavený na SMP kernelu 2.6 by to měl zvládnout).
Tím vlastnosti procesoru nekončí. Vedle 64 jader obsahuje také čtyři DDR2 paměťové řadiče a další komunikační subsystémy: dvě 10gigabitová XAUI ethernetová rozhraní (MAC nebo PHY), dvě gigabitová rozhraní (MAC), PCI Express MAC/PHY (2×4) a Flexible I/O (co se pod tím skrývá, nehodláme odhadovat). Jednotlivá jádra lze v případě nevyužití přepnout do úsporného režimu a na každé z jader vychází spotřeba od 170 do 300 mW, což bez zmíněných přidaných komponent dělá jen pro jádra necelých 20 W. Celkovou spotřebu čipu firma neuvádí, ale chlubí se, že nabízí nejlepší poměr výkon/watt.
Procesor existuje v několika variantách, které se liší jednak frekvencí (600, 750 a 900 MHz) a vybavením (nejnižší varianta má jen dva paměťové řadiče, obě PCI Express ×4 rozhraní a 2 gigabitové ethernety), vyšší mohou mít i jedno PCI Express rozhraní a přidávají jedno, nebo obě XAUI). Pro hrubou představu výkonu celého procesoru zmiňuje Tilera mezi zajímavostmi schopnost kódování dvou H.264 HD video (720p) streamů při 30 snímcích za sekundu.
Firma rovnou nabízí i jedno hotové řešení na TILE64 procesoru postavené. Jde o kartu do PCI Express ×4 slotu (1.1). Procesor na ní běhá na 750 MHz, osazena je 2,5 GB DDR2 paměti a podle varianty šesti, nebo dvanácti gigabitovými ethernety (připojené k jednomu XAUI) plus ještě jedním XAUI 10gigabitem.
Tzv. „Mezzanine konektor“, kam vede i Flexible I/O a druhé PCI Express ×4 rozhraní, je určen pro připojení dalšího hardwaru (jiné specializované koprocesory), případně i další takovéto karty, čímž se dá výkon ještě škálovat. Celá karta má mít typickou spotřebu 35 W a napájí se jedním „harddiskovým Molexem“. Pro zajímavost můžeme připomenout tak trochu podobné řešení od Mercury Computer Systems založené na Cell BE, které si však bere až 210 W (jenže má zase výkon 180 GFLOPS – hodnotu tohoto typu Tilera neudává, ale tolik to asi nebude).
Pokud jde o cenu, Tilera se pochlubila pouze tím, kolik chce za samotné procesory. Pro velkoodběratele, kteří vezmou 10 tisíc kusů najednou, vyjde nejlevnější procesor na 435 dolarů, což je pro (bezesporu scestné) srovnání méně, než co chce Intel za nejdražší Core 2 Quad (Q6700 za 530 dolarů).