Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

UMC hlásí zlepšení 28nm procesu, ulovila MediaTek

UMC testing
Když už tak často píšeme o GlobalFoundries, TSMC či Samsungu, musíme napravit rest a pohovořit i o United Microelectronics, která zaznamenala výrazné zlepšení své 28nm výroby.

UMC dle čínsky psaných Commercial Times oznámila, že aktuálně dosahuje výtěžnosti 28nm výroby přes 70 %. A to je dostatečně lákavé pro zákazníky, kteří se třeba, ať již z jakéhokoli důvodu, neuchytili u jiných výrobců.

Jedním z takových jmen je MediaTek, výrobce řady různých čipů včetně všemožných ARM SoC (a připomeňme též třeba čipsety pro vypalovačky). Ten si nyní u UMC zadal nové zakázky. Oficiálně ale toto potvrzeno ze strany UMC nebylo, firma zásadně nekomentuje vztahy se svými partnery či jaké výrobní kapacity si zamluvili.

MediaTek má mimochodem v tuto chvíli v nabídce celou řadu ARM SoC, v čele s osmijádrem MT6592 - plnohodnotným 8core CPU, kde všech 8 jader běhá najednou (ne jako u konceptu big.LITTLE, kde jde o 2×4 jádra).

Tagy: 
Zdroje: 

David Ježek

Dlouholetý zdejší redaktor (2005-2017), příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce sw patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací. Fanoušek Asimova, Kinga, Feynmana, Sudka, 70mm filmu, sf/vf filmu, Fomapanu 400, starých dobrých her, 99% čokolády, indické kuchyně, domácího kváskového chleba a řady dalších věcí.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku UMC hlásí zlepšení 28nm procesu, ulovila MediaTek

Žádné komentáře.