Vnitřní uspořádání, vstupy a výstupy
Kapitoly článků
Žádnou recenzi tohoto typu nelze napsat bez důkladného prozkoumání přístroje - já jsem oba testované kousky rozebral, abych viděl jakýchže značek jsou "vnitřnosti". Pohled do rozebraného LB1000 (vlevo) a LB900 (vpravo) vidíte na obrázcích - vlevo nahoře je nezakrytovaný zdroj (240/120 V), který tak působí dosti amatérským dojmem (vy ale za chodu do přístroje sahat nebudete, že). Ta velká "věc" uprostřed je DVD mechanika DSL600A (u obou kusů identická, s rozhraním IDE, vidíte i od ní vedoucí kabel, stejný jako máte v počítači). Zcela vpravo (vedle IDE kabelu) se nachází motherboard a vpravo nahoře na zadním panelu vidíte desku s výstupními konektory. Dole (na čelním panelu) vidíte desku, na kterou je z opačné strany připojen display a ovládací prvky. Ta záhadná změť kabelů je napájení, je vidět napájení DVD mechaniky i boardu, žlutý a černý kabel vlevo vede k vypínači. Jak vidíte, vnitřek přístroje je uspořádán velmi jednoduše a přehledně. A značky jednotlivých komponent ? Pod pasivním chladičem na motherboardu se nachází RISC procesor EM8400 od Sigma Designs (jednodušší verze se používají na hw MPEG-2 dekodéry do počítače), grafický chipset nese značku ESS.
Vypadá to, že oba testované přístroje jsou svou konstrukcí určeny primárně pro severoamerický a japonský trh, nemají proto výstup pro SCART konektor. To je v USA sice normální (žádný americký přístroj SCART konektory nemá), ale evropští zákazníci budou muset použít redukci z RGB výstupu (který je zde realizován pomocí tří kompozitních konektorů (cinch, R, G a B)) na SCART. Tuto redukce bude distributor v brzké době přibalovat k produktům Labway, nezapomeňte si proto při koupi její přítomnost zkontrolovat.
Pokud nemáte TV s RGB vstupem, budete se muset spokojit s kompozitním (2x) nebo SVHS (Y/V) výstupem. Při kompotitním připojení (takhle zapojujete vetšinou i váš videorekordér) se ale trochu rozmazává obraz, barvy nepůsobí tak jasně (dokonce se výrazně liší i jejich odstíny) a v ostrých přechodech se i rozmazávají do sebe (hlavně R složka, tzn. červená). SVHS výstup vypadá již o trochu lépe, ale i jeho kvalita ve srovnání s RGB výstupem neobstojí, navíc se na některých TV (Sony) projeví rušení obrazu zapnutou ochranou proti kopírování Macrovision (kvůli ní také musíte připojit přístroj přímo k televizi, při propojení skrz videorekordér se již obraz nedá sledovat - Macrovision je totiž primárně určen k zamezení kopírování DVD nahráním na kazetu). Jak se dalo čekat, RGB výstup je mnohem kvalitnější než oba dva předchozí. Obraz je mnohem ostřejší, neklepe se a barvy jsou mnohem jasnější. Jelikož na RGB výstup umí přístroj pouze přepnout, deaktivuje tak SVHS výstup (nesmí být zapojeny oba současně, jinak se navzájem ruší) - současný RGB a SVHS výstup se opět nekoná. Pokud si na televizi zapomenete u SCART konektoru aktivovat RGB vstup, uvidíte jen rozmazaný blikající signál jedné barevné složky obrazu. Kvalitu obrazu z obou Labwayu nelze srovnat s kvalitními značkovými (ale také několikanásobně dražšími) DVD přehrávači - rozdíl je vskutku markantní. Bohužel ale neobstojí ani ve srovnání s přístrojem stejné třídy - N9901 - který má grafické obvody od firmy Zoran, a jehož obraz je přece jen o trochu lepší.
Zvukové výstupy jsou pro DVD přehrávač standardní: 1x kompozitní stereo (to přístroj downmixuje z 6 kanálů), 1x kompozitní Dolby Pro Logic (6 kanálů) a 2x digitální výstup (1x koaxial a 1x optický) pro externí Dolby Digital nebo DTS dekodér. Jelikož má LB900 zabudovaný DD dekodér, lze tuto normu přehrávat i přes kompozitní výstup (6 kanálů). Kvalita zvuku je více než dostatečná na tuto kvalitativní třídu, náročnější posluchači si ale jistě pořídí externí dekodér (zde se uplatní hlavně digitální výstupy).