Western Digital uvádí také speciální model 150GB Raptoru
Na novém Raptoru X na první pohled zaujme průhledné okno, přes které vidíte dovnitř na plotny a hlavičky, což je modifikace, do které se před lety pouštěli jen největší šílenci na discích kapacit stovek MB, dnes nám totéž Western přináší rovnou od výroby. Kvůli technickým omezením se však inženýrům Westernu nepodařilo umístit dovnitř i LEDku, zamýšlenou s největší pravděpodobností (hraničící s jistotou :-) jako tuningové osvětlení.
Celou tuto schopnost demonstruje řada fotografií a prezentační video, které naleznete na stránkách zřízených speciálně pro tento pevný disk. Na nich naleznete i flashový 3D model disku.
Abyste si pohled do svého Raptoru X mohli dosyta vychutnávat, připravili u Westernů spolupráci s několika výrobci počítačových skříní formátu CoolerMaster, Antec, SilverStone či Lian Li, kteří budou dodávat skříně certifikované pro Raptor X disky. Ano slyšíte dobře, skříně certifikované pro pevné disky.
Parametry disku netřeba blíže rozebírat, jsou takřka shodné se standardním 150GB Raptorem. Liší se pouze v hlučnosti, kdy Raptor X nadělá o něco více hluku: v klidu 39 dBA a za běhu 46 dBA. Také o něco více spotřebuje. Ve Sleep módu je to 2,48 W, za běhu v klidu 9,19 W a při čtení/zápisu 10,02 W. Raptor X také dostává do vínku jen poloviční MTBF 600 000 hodin, což i tak dělá přes 68 let, dostanete na něj i stejnou pětiletou záruku.
Oba dva společně nesou technologie známé z řady Caviar RE: Time Limited Error Recovery (TLER, předcházející výpadkům jednotlivých disků v RAID polích) a Rotary Acceleration Forward Feed (RAFF, technologie na zjišťování a kompenzaci nežádoucích vibrací disků). TLER je standardně vypnut, nahodit půjde utilitkou právě pouze pro situace, kdy to bude potřeba (umístění disku v RAID poli). Oproti standardnímu Raptoru, který vychází na 300 dolarů (cca. 7 200 Kč) pak vyjde Raptor X o něco dráž, tedy 350 dolarů (zhruba 8 400 Kč). Na trhu by se měl objevit v průběhu příštího měsíce.