Windows 8 ve znamení senzorů a rozpoznávání uživatelů
Kapitoly článků
Hardware
Začneme tím, co si v Microsoftu představují jako počítač, pro který budou Windows 8 určeny. Na první pohled to vypadá, že je to nějaký nový typ Apple, budoucnost Microsoft tedy už v nějakých bednách pod stolem nevidí. Displej by měl být kvalitní multidotykový (alespoň pět kontaktních bodů) s úhlopříčkou 17 až 30 palců s DirectX grafikou a HD rozlišením. Mimo snímače dotyku by měl počítač umět zjistit, že jste od něj odešli, tedy by tu měl být nějaký snímač vaší polohy a počítá se s tím, že obrazovka se bude automaticky přizpůsobovat světelným podmínkám v okolí, bude se umět ztmavit i rozsvítit podle potřeby. Pro potřeby rozlišení obličejů nebude chybět ani nějaká 2D kamera, komunikaci pak doplní i všesměrový mikrofon a kvalitní reproduktory. Samozřejmostí pak bude bezdrátové připojení, rychlý ethernet i Bluetooth. Pak je tu už jen klávesnice a myš, i když u té by se dalo připomenout vloni na podzim uvedené návrhy myší budoucnosti, se kterým přišli právě návrháři z Microsoftu.
Identifikace a přenosnost nastavení
Vypadá to, že v Microsoftu budou ve Windows 8 věnovat velkou pozornost způsobu, jak bude uživatel do systému vstupovat, podle všeho tu bude možnost se nechat identifikovat podle obličeje (WIFT hned namítl, že už to vidí, jak poleze manželce do počítače pomocí její fotky ;-). Jistě vás napadne mnoho úskalí a problémů, které to bude moci dělat, ve spojení s Kinect a 3D by to ale už mohlo být dost zajímavé.
I nadále se počítá s tím, že uživatelské účty budou primární metodou, jak rozlišit jednotlivé uživatele a jejich nastavení. Důraz bude kladen na jednodušší a rychlejší přepínání mezi uživateli a jejich nastavením, účet do Windows bude použitelný i pro cloud zpracování, uživatelovo nastavení bude možné nechat migrovat mezi počítači a zařízeními tak, jak se bude člověk různě přihlašovat.
Windows 8 už budou také řešit problém, který už někteří uživatelé pociťují nyní. Rozdíl mezi pracovním prostředím a nastavením v práci a doma.