Zvuk, nastavení a další funkce
Kapitoly článků
Kvalita a možnosti úpravy zvuku
- Referenční sluchátka: Koss Porta Pro
Značka Teac má již s výrobou audiopřístrojů zkušenost, takže na kvalitu zvuku si nemohu v nejmenším stěžovat. Se slušnými polštářkovými sluchátky si užijete plného a čistého zvuku, jaký standardně dodávané špunty nikdy neposkytnou (to platí obecně). Pro úpravy zvuku se nabízí 8 ekvalizérů (Normal, Bass, Rock, Pop, Classic, Treble, Live, Dance) a jeden uživatelský (10pásmový).
Další vlastnosti, funkce a nastavení
Jedním z mála osobních přizpůsobení přístroje je možnost uložit si libovolný obrázek jako pozadí na plochu (přímo v přehrávači). Mezi další funkce patří ruční nebo automatický zámek kláves (s nastavitelnou prodlevou), nastavení jasu displeje, vypnutí před usnutím (Sleep timer), barva svítící diody v hlavním ovladači (naštěstí jde i zcela vypnout), volba jazyka (češtinu zatím neumí) nebo zobrazení informací o přehrávači (verze firmwaru) a využití kapacity disku. Automatické vypnutí při nečinnosti je nastavené napevno po jedné minutě, uvítal bych i delší a volitelné.
Hry
Příjemným překvapením byly 4 logické hry, které mají dobrou hratelnost, a můžete k nim také poslouchat hudbu. Jsou to: Russia Blocks (Tetris), Box Game (pokud si pamatujete na Sokobana, tak to je ono, jen se třemi bednami), GoBang (piškvorky) a Black White Chess (něco jako hra Go). Jediné, co trochu kazí radost je již zmíněný nepříliš povedený křížový ovladač.
Prohlížení obrázků
Přítomnost barevného displej přímo vybízí k prohlížení obrázků a fotografií a tak tuto možnost najdete i u Teacu a umí to i současně s poslechem hudby. Soubory s obrázky musí být ve formátech JPG, BMP nebo GIF, v JPEGu jsem prohlížel i fotografie o velikosti 8Mpix, ale u tak velkých souborů je prohlížení znatelně línější. Z obrázků lze spustit slideshow se zvoleným intervalem, ale tím možnosti končí, není tu možnost otáčení ani zoomování.
Čtení textových souborů
Prohlížeč textů podporuje formáty .txt a .pdb (PalmPilot Databáze, používá se pro elektronické knihy v přenosných zařízeních). Textový soubor stačí otevřít v Exploreru, opět není potřeba přecházet do speciálního módu. Stejně jako v případě obrázků, i při čtení textu můžete zároveň poslouchat hudbu (ne vždy je to samozřejmost). Pohyb probíhá po stránkách, šikovnými funkcemi jsou automatické scrolování a rychlý přeskok na pozici v textu (zadá se procentuálně).
Podpora češtiny
Z českých znaků zvládá Teac písmenka s čárkou, háčky moc ne a to ani v názvech souborů, ani v tagu, problematické znaky prostě vynechá a přítomnost diakritiky nemá vliv na přehrávání.