Zvuk, nastavení a další funkce
Kapitoly článků
Kvalita a možnosti úpravy zvuku
- Referenční sluchátka: Koss Porta Pro
Zvukový projev není špatný, bez přímého srovnání jsem si nestěžoval, ale v přímé konfrontaci s discmanem mi v něm subjektivně přišlo méně prostoru. Každopádně rozdíl není ani takový, jako mezi různými sluchátky, která mají na kvalitu reprodukce vliv zásadní. Přiložené špunty jsem si vyzkoušel a jejich zhodnocení zní jako obvykle - když už šetřit, tak raději na přehrávači a zbytek vrazit do kvalitních sluchátek, nejlépe polštářkových (dodnes nelituji jediné koruny, kterou jsem dal za Koss Porta Pro).
Úpravy zvuku umožňuje několik přednastavených ekvalizérů: Natural, Rock, Rock, Pop, Classic, Soft, Jazz, DBB, jejich účinek není nijak drastický, špunty by snesly i víc, ale zvuk aspoň není moc deformován.
Další vlastnosti, funkce a nastavení
Praktickou funkcí je mazání souborů (např. když dojde místo v paměti a potřebujete nahrávat). Zajímavé je nastavení data a času, které jsou i na prohlížení přístupné pouze z menu (očekával bych takovou informaci na hlavním displeji). Nastavení displeje se omezuje na jeho zhasnutí při nečinnosti (po 3 sekundách do 1 minuty), časovač pro vypnutí po určité době nečinnosti a vypnutí před spaním také nechybí. Dále jsou jen informativní položky o zaplnění paměti a verzi firmwaru. Jako bonus si můžete zahrát Tetris (Russia Block).
Prohlížení obrázků
Specifikace sice uvádí jen podporu formátu JPG, ale opět je přehnaně skromná. Přehrávač bez problému zvládá i BMP a animované GIFy. Ani velikost souborů není problém, klidně si můžete prohlížet třeba 12 Mpix fotografie, jen to chvíli trvá. Přístroj sám zvolí orientaci obrázků, aby maximálně využil displej, takže otáčení na výšku a na šířku netřeba řešit. Na výběr je také nastavení automatické prezentace nebo ruční posun po obrázcích.
Čtení textových souborů
Tato funkce se nazývá E-Book a umožňuje číst si v přehrávači textové soubory TXT. Posuv je buď ruční nebo automatický po stanoveném čase.
Zobrazení textu písní na displeji
Texty písní ve formátu LRC je potřeba buď odněkud stáhnout nebo připravit ručně (je to jednoduchý textový soubor s časy a textem, který se má v tu dobu objevit). Pak stačí umístit stejnojmenný soubor do adresáře s písničkou. Přehrávač indikuje jeho nalezení zelenou kontrolkou na displeji vedle ikony "Lyric" a zobrazí v 6 řádcích slova synchronizovaná s hudbou.
Podpora češtiny
Menu přístroje se zatím nabízí jen v angličtině, podpora českých znaků také není na nejlepší úrovni, některé se zobrazí špatně a nebo vůbec.