Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

NSA

Intel Management Engine jde vypnout díky zadním vrátkům NSA

Mnohými nenáviděná komponenta procesorů Intel dělající bůhvíco má není tak neproniknutelná jak by se mohlo zdát. Výzkumníci Positive Technologies ji umí vypnout díky NSA.
Edward Snowden 03

Citizenfour: dokument o Edwardu Snowdenovi zdarma ke stažení

Stejně jako u dokumentu TPB: AFK o klucích z The Pirate Bay, je i nejnovější dokument o Edwardu Snowdenovi k dipsozici volně na internetu.

Wikipedia zažalovala NSA

Wikipedii došla trpělivost s praktikami NSA a v zájmu ochrany soukromí svých uživatelů na ni tento týden podala žalobu. Věří, že NSA porušuje právo na svobodu slova a zneužívá dílo Wikipedie.

Agentury NSA a GCHQ nabouraly roku 2010 výrobce SIM karet, šmírují všechny

Edward Snowden zveřejnil další dokumenty, z nichž plyne, že v roce 2010 byli společnou silou NSA a britské GCHQ hacknuti výrobci SIM karet a došlo ke zcizení jejich šifrovacích klíčů. Z jakého roku...
vydrz_pevny_disk_hdd

Za spywarem infikujícím firmware pevných disků stojí NSA, naznačuje Kaspersky

Několik posledních let analyzovali bezpečnostní experti z Kaspersky Lab řadu hrozeb, ze kterých vyústilo nové zjištění: jistá skupina má nástroj na téměř neodhalitelné zavirování firmwaru pevných...
CDRnepřehlédněte

CDR SecUpdate 33 - Hackeři dokáží vzdáleně ovládat auto, firmy jsou nepřipravené

Na každoroční baště horkých bezpečnostních novinek, konferencích Black Hat a Defcon, se letos řešily možnost vzdáleného zneužití systémů automobilů. A výzkum se znovu posunul dál.
CDRnepřehlédněte
Tor2

CDR SecUpdate 31 - Síť Tor napadená novým útokem, šlo o nebezpečný výzkum?

Cibulová síť, která chrání soukromí novinářů, Snowdenů a disidentů, je v problémech. Nesmí se o nich však příliš mluvit, natož něco někde prezentovat.
CDRnepřehlédněte

CDR SecUpdate 30 - Microsoft nenavrtal Windows pro NSA, jaká je však realita?

Microsoft sice vehementně prohlašuje, že by v žádném případě nedal do svých produktů nebo služeb zadní vrátka pro špiclování, NSA ale vlastně žádná vrátka od Microsoftu nepotřebuje. Zařídí si je sama.
CDRnepřehlédněte

CDR SecUpdate 29 - Technologie a soukromí, jde to dohromady?

Německo i Rusko zvažují přechod na old-school psací stroje bez elektroniky. Reagují tak na události spojené s kauzou NSA, jejíž klíčovou postavou je Edward Snowden.
CDR
Nsa Spy Logo

CDR SecUpdate 28 - Washington Post: 90 % sledovaných NSA jsou nevinní občané

Informace o špionážních programech typu PRISM už máme. Snowden ale novinářům poskytl také ochutnávku z konkrétních dat o uživatelích. Čtyři měsíce čtení desítek tisíc mailů a zpráv a první závěry...
CDRnepřehlédněte

CDR SecUpdate 23 - Vlády šmírují telefony přes vlastní kabel u operátorů

Nejnovější report mobilního operátora Vodafone přináší statistiky vládního šmírování v ČR a ve světě. Objasňuje také, jakým způsobem a na základě jakých právních podkladů vláda data získává.
CDRnepřehlédněte
Snowden Logo

CDR SecUpdate 22 - Snowden: pracoval jsem pro CIA pod falešným jménem

Americký bezpečnostní analytik Edward Snowden se rozpovídal v rozsáhlém rozhovoru pro NBC o své motivaci k šokujícím odhalením šmírovacích praktik NSA. Dále popisuje svojí kariéru a rozebírá návrat...
CDRnepřehlédněte

CDR SecUpdate 20 - Teroristé kvůli Snowdenovi mění šifrovací praktiky

Dlouho se o tom jen mluvilo, nyní existují důkazy. Teroristické skupiny na základě informací zveřejněných whistleblowerem Edwardem Snowdenem změnily svůj softwarový arzenál a komunikují přes nové...
CDR

CDR SecUpdate 19 - ovlivnila NSA samotné šifrovací standardy?

Bývalý šéf NSA se rozpovídal o praktikách NSA a o úloze agentury v americké vládě. Probral také téma prolamování šifrování, z čehož nepřímo vyplývá, že NSA mohla mít zájem na ovlivňování...
CDR
obama-logo

CDR SecUpdate 3 - Obama: v pozměněné formě budeme špehovat dál, jinak to nejde

Barack Obama se v pátek veřejně vyjádřil k budoucnosti špionážních programů NSA. Jeho gesto zní jasně - k žádné zásadní změně nedojde, programy potřebujeme tak, jak jsou.

Stránky