Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

NSA

Bývalý spolupracovník NSA Harold Martin uznal svou vinu na jednom z největších případů krádeže dat v historii Spojených států amerických.
Mnohými nenáviděná komponenta procesorů Intel dělající bůhvíco má není tak neproniknutelná jak by se mohlo zdát. Výzkumníci Positive Technologies ji umí vypnout díky NSA.
Edward Snowden 03
Stejně jako u dokumentu TPB: AFK o klucích z The Pirate Bay, je i nejnovější dokument o Edwardu Snowdenovi k dipsozici volně na internetu.
Wikipedii došla trpělivost s praktikami NSA a v zájmu ochrany soukromí svých uživatelů na ni tento týden podala žalobu. Věří, že NSA porušuje právo na svobodu slova a zneužívá dílo Wikipedie.
Edward Snowden zveřejnil další dokumenty, z nichž plyne, že v roce 2010 byli společnou silou NSA a britské GCHQ hacknuti výrobci SIM karet a došlo ke zcizení jejich šifrovacích klíčů. Z jakého roku...
vydrz_pevny_disk_hdd
Několik posledních let analyzovali bezpečnostní experti z Kaspersky Lab řadu hrozeb, ze kterých vyústilo nové zjištění: jistá skupina má nástroj na téměř neodhalitelné zavirování firmwaru pevných...
CDRnepřehlédněte
Na každoroční baště horkých bezpečnostních novinek, konferencích Black Hat a Defcon, se letos řešily možnost vzdáleného zneužití systémů automobilů. A výzkum se znovu posunul dál.
 
CDRnepřehlédněte
Tor2
Cibulová síť, která chrání soukromí novinářů, Snowdenů a disidentů, je v problémech. Nesmí se o nich však příliš mluvit, natož něco někde prezentovat.
CDRnepřehlédněte
Microsoft sice vehementně prohlašuje, že by v žádném případě nedal do svých produktů nebo služeb zadní vrátka pro špiclování, NSA ale vlastně žádná vrátka od Microsoftu nepotřebuje. Zařídí si je sama.
CDRnepřehlédněte
Německo i Rusko zvažují přechod na old-school psací stroje bez elektroniky. Reagují tak na události spojené s kauzou NSA, jejíž klíčovou postavou je Edward Snowden.
CDR
Nsa Spy Logo
Informace o špionážních programech typu PRISM už máme. Snowden ale novinářům poskytl také ochutnávku z konkrétních dat o uživatelích. Čtyři měsíce čtení desítek tisíc mailů a zpráv a první závěry...
CDRnepřehlédněte
Nejnovější report mobilního operátora Vodafone přináší statistiky vládního šmírování v ČR a ve světě. Objasňuje také, jakým způsobem a na základě jakých právních podkladů vláda data získává.
CDRnepřehlédněte
Snowden Logo
Americký bezpečnostní analytik Edward Snowden se rozpovídal v rozsáhlém rozhovoru pro NBC o své motivaci k šokujícím odhalením šmírovacích praktik NSA. Dále popisuje svojí kariéru a rozebírá návrat...
CDRnepřehlédněte
Dlouho se o tom jen mluvilo, nyní existují důkazy. Teroristické skupiny na základě informací zveřejněných whistleblowerem Edwardem Snowdenem změnily svůj softwarový arzenál a komunikují přes nové...
CDR
Bývalý šéf NSA se rozpovídal o praktikách NSA a o úloze agentury v americké vládě. Probral také téma prolamování šifrování, z čehož nepřímo vyplývá, že NSA mohla mít zájem na ovlivňování...