Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

PureView

Nokia 808 barvy
Ještě jednou bych se rád vrátil k testům DXO. Ti si před časem udělali novou metodiku a v ní jako svého druhu referenční přístroj nově prohnali i legendární 41Mpix Nokii se Symabianem.
Ari Partinen je považován za jednu z klíčových osobností, která stála za technologií PureView, unikátním fotomodulem Nokie, který dokázal překonat soudobá řešení od Applu. Právě tam Partinen míří.
Nokia Lumia 1020 - úvodní foto
Animátoři Nokie přichystali zajímavé video ukazující, jakým způsobem pracuje objektiv a snímač v současné vlajkové lodi, 41Mpix snímače vybavené Lumii 1020...
Nokia_Lumia_1020_1_Wide
Nová nejvyšší Lumia samozřejmě nese Windows Phone 8 a další obvyklou výbavu současné doby, vévodí jí ale zcela jistě 41Mpix foťák druhé generace...
Nokia 808 Carl Zeiss
Pánové Paul Genge ze Sony a Damian Dinning z Nokie jsou zkrátka ve při. Zástupce Sony je přesvědčen, že na technologii PureView není nic, co by Sony již nenabízela - podle Nokie to však není pravda.
Nokia 808 Carl Zeiss
Pokud si lámete hlavu, proč jsou fotky z mobilů takové všelijaké, jen ne kvalitní, možná vás zaujme názor Nokie: 4-8 megapixelů je totiž málo, Nokia 808 PureView nabídne až 41.