Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Steam Machines

Skull Canyon Ilustration 02
Někdy může říct forma více než samotný obsah sdělení a nejinak tomu je v případě platformy Intel Skull Canyon. Ten totiž už není prezentovaný jako NUC, malá krabička pro nenáročné uživatele…
blog
První „parní stroje“ jsou v prodeji a tak se také objevily první testy, které celou platformu Steam tvořenou mj. upraveným Debian Linuxem, srovnávají s Windows. A nevychází to prý dobře.
Sn 970 Master B 282 Image 03 Std
Vypadá jinak než jsme možná čekali. Vypadá jakoby z oka vypadla dřívějším mini PC od Zotacu. Ale nese Intel, CPU, Nvidia GPU a Steam OS. Zotac představuje svoji „Parní Mašinu“…
blog
Steam Machines - Obrázek 1
Rok a čtvrt po ohlášení a stále nikde. Ani na CESu 2015 se nic neobjevilo, takže podle mnohých je koncept obývákově-herních počítačů Steam Machines v režii Valve mrtvý. Je tomu opravdu tak?
Unikátní herní konzole od tvůrců Half-Life nabírá zpoždění. Stojí za tím snaha vylepšit produkt na základě podnětů od beta testerů. Valve odsouvá vydání na rok 2015.
Zotac ZBOX Steam Machine - Obrázek 11
I zelenou barvou natřený výrobce grafických karet Zotac představil svoji verzi Steam Machine. A rozhodně stojí za to.
ibuypower_steam_machine_2
Konzoli/PC zvané Steam Machine jsme vám v podání iBUYPOWER již představili. Výrobce jej ukazuje na CESu, s cenovkou 499 dolarů přijde na trh ve druhém čtvrtletí.
 
CDR
steam-machine-teardown-top-off-640x353
Budoucnost herních konzolí nemusí být pouze v uzavřeném hardwaru. Steam Machines, jak se budoucí konzole od Valve budou nazývat, uvnitř skrývají běžný hardware, který bez problémů koupíme i u nás....
SteamOS - Obrázek 2
Ač je linuxový Steam, potažmo celé to hnutí Steam OS a Steam Machines letos často k vidění, faktem zůstává, že počet linuxových steamařů koreluje s počtem linuxáků.
Jen-Hsun Huang na GTC 2012
Historicky je pro Nvidii Linux platformou, na které prodává své karty typu Quadro, případně Tesla, až teprve poté byli na řadě hráči a jejich GeForce. Ale tlak Steamu je neúprosný.
Steam Machines - Obrázek 2
Valve označuje Steam Machines za novou kategorii hardwaru pro obývák. Půjde o počítač(e) se Steam OS pro hraní i multimédia a internet...