Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Microsoft už má 136 her pro Xbox One X

Uteklo to jako voda, do vydání Xbox One X zbývá už jen poslední měsíc. Microsoft finišuje seznam vylepšených her, které budou připravené k vydání; už jich má hotových 136…

Na stránkách Microsoftu je k dispozici průběžně aktualizovaný seznam tzv. Xbox One X Enhanced her, což jsou tituly - ať už nové nebo již známé - které byly vylepšeny na míru novému Xboxu. Ono vylepšení může obnášet optimalizace pro vyšší rozlišení, kvalitnější textury, vylepšené efekty a podobné úpravy.

Před necelými čtrnácti dny ohlásil Microsoft novou porci podporovaných her (např. Far Cry 5, Fortnite, L.A. Noire a Okami HD), poté jí rozšířil znovu, takže prozatím chystaný výčet obsahuj 136 titulů. Pro srovnání: V polovině června jich bylo hotových 16.

Pokud hra ponese logo „4k“, znamená to nativní plnohodnotnou podporu 4k rozlišení (nikoli šachovnicový rendering), pokud hra uvádí logo „HDR“, znamená to podporu standardu HDR 10 (nikoli efekt, který se snaží vypadat jako HDR). Průběžně aktualizovaný seznam her najdete zde.

Xbox One X bude dostupný od 7. listopadu 2017, oficiální cenu Microsoft stanovil na $499. Konzole bude založena na 16nm SoC od AMD vyráběném u TSMC, které integruje procesor i grafické jádro. Je pravděpodobné, že za nějaký čas nahradí 16nm proces 12- nebo 10nm výroba. Procesorová jádra vycházejí z upravené architektury x86 Jaguar (8 jader, 2,3 GHz). Grafické jádro disponuje 2560 stream-procesory a běží na 1172 MHz (zhruba o 40 % výše než Playstation 4 Pro, patrně v důsledku optimalizací pro vyšší takty architektury Vega). 12 GB pamětí GDDR5 (6,8 GHz) je připojených 384bit sběrnicí, díky čemuž má rozhraní datovou propustnost 326,4 GB/s, tedy na úrovni high-endových grafických karet.

Zdroje: 

Diskuse ke článku Microsoft už má 136 her pro Xbox One X

Žádné komentáře.