Z AMD AMA se vyklubalo: „Ptejte se mě, na co chcete, já na co chci odpovím“
Těžko říct, proč se objevovaly názory, že na akci pořádanou formou diskuse přes reddit s jedním pracovníkem AMD dojde k vydání nějakého hardwaru, ale toho už se asi nedopátráme. Určitý podíl viny mohl nést moderátor redditu, který avizoval, že tématem diskuse bude: „Vulkan, FreeSync, GPUOpen, Polaris (částečně), Fury X2, VR, DirectX 12 a vše, na co jste zvědaví - jen se neptejte na Zen“. Úvodem diskuse sice bylo vyřčeno, že zařazení tématu „Fury X2“ bylo chybou moderátora - přesto si lze jen těžko představit, jak by v rámci diskuse mohlo dojít k jeho uvedení. Pro někoho tudíž mohl být výsledek - diskuse převážně o vydaných produktech - zklamáním, nicméně na pár nových či upřesňujících informací došlo, a tak si je v rychlosti zrekapitulujeme.
Polaris - AMD chystá zveřejnění dalších informací (především o architektuře a procesu) dříve než při vydání, které je (stále) chystané na polovinu roku. Potvrzena byla 14nm výroba u GlobalFoundries. Konfigurace a parametry konkrétních karet budou zveřejněné při vydání.
Zemětřesení na Tchajwanu - proběhlo před měsícem a dosáhlo 6,4-6,6 stupňů Richterovy škály; na vydání nového hardwaru ale nebude mít vliv.
Nástroje GPUOpen - budou prezentované na GDC (14.-18. března 2016).
Vulkan pro Linux - ovladač se blíží do fáze vydání, bude součástí amdgpu
TrueAudio - v současné době je využívané spíš na straně konzolí (podporuje jej totiž i Playstation 4, byť implementace není zcela totožná), AMD zvažuje jeho využití ve spojitosti s prostorovým zvukem pro virtuální realitu.
APU+GPU - grafiky integrované v APU mohou vývojáři využít jako výpočetního koprocesoru; tato funkcionalita je dostupná pod API Vulkan, DirectX 12, Mantle a v HSA.
Vulkan vs. DirectX 12 - Vulkan je o něco lépe vybavený pro implementaci nových technologií, resp. využití nové funkcionality nadcházejících generací hardwaru.
HDR monitory - vydání prvních je očekávané ve druhé polovině letošního roku. Na základě zájmu prvních herních vývojářů lze předpokládat, že podpora ve hrách se začne objevovat v téže době.
Zen - APU s jádry Zen je v přípravě, vyjde po samostatném procesoru s jádry Zen.
Dlouhodobý cíl VR - rozlišení 16k pro oko (~4× 8k) při 240 FPS.
amdgpu - podporovaný bude hardware s GPU architektury GCN 2 a novější.
Polaris a HEVC - podporuje hardwarově h.265 encoding i decoding až 4k rozlišení.
CrossFire borderless - DirectX 11 neumožňuje použití CrossFire v okně (resp. mimo exkluzivní fullscreen), s novými API včetně DirectX 12 to možné je.
TressFX - (simulace realistických vlasů) byl vyvinutý tak, aby běhal dobře na veškerém hardwaru, není optimalizovaný jen pro hardware AMD. Cílem nebyl algoritmus, který by byl rychlý jen na Radeonech a brzdil konkurenci.
VCE - (podpora rozlišení) čipy s GCN podporují 1080p, GPU Tonga, Hawaii a Fiji 4k@60FPS (výše bylo potvrzeno, že Polaris přidá podporu HEVC/h.265).
Vodní chladiče pro Polaris - AMD předala výrobcům vodních chladičů návrhy PCB. Pokud po uvedení Polaris bude rychle následovat uvedení vodních chladičů, půjde o modely od těchto výrobců.
Radeon Fury X2 - zástupce AMD toto označení nepoužívá, mluví buďto o „dual Fury“ nebo „Fury Gemini“. Odklad ze čtvrtého kvartálu 2015 na druhý kvartál 2016 koresponduje s odkladem vydání VR setů. AMD toho využila „pro dosažení optimálního VR zážitku“, jinými slovy pro doladění softwaru.