ASUS ROG Strix Impact II, známka punku dle Asusu
Kapitoly článků
Asus ROG Strix Impact II je možno sehnat buď v klasické černé barvě nebo v "Electro Punk" edici a tu dnes testujeme. Myš je vyrobena z poloprůhledného plastu, díky kterému jsou vidět prolisy a zpevněná místa.
To mně během recenzování trošku zlobilo, hlavně proto, že při určitém úhlu pohledu vypadají jako nečistoty. O nečistotách bych mohl sáhodlouze povídat. K focení vesměs jako podložku využívám staré bílé prostěradlo, které i přesto že člověk testované produkty stále leští a leští zanechává tu a tam zrníčka prachu. Dobře je to vidět na jednotlivých fotografiích a omlouvám se za to.
Po vybalení na Vás vykoukne růžovočerná myška, s rozměry 120 mm délky a 62,5 mm šířky. Na výšku měří 39,5 mm a výrobce uvádí, že je určená pro "Claw grip" nebo "Fingertip" uchycení. Je také velmi lehká, se svými 79 gramy o ní ani nevíte.
Levé straně vévodí rozměrné boční tlačítka "dopředu" a "dozadu", pravá strana je bez tlačítek. Dobře je vidět i podsvětlené kolečko. Obě strany myši jsou vroubkované a díky tomu se dobře drží, na spodních stranách zadku myši je vylisované logo ROG.
Pohled zepředu ukazuje dvě hlavní tlačítka a podsvětlené vroubkované kolečko. Na spodní straně jsou také dobře vidět dvě RGB LED, které svítí nejen dopředu ale i dolů. Díky nim vidíte kde jedete a aspoň nenabouráte.
Zadní strana je hladká, s patrným vybráním na spodní straně. Také je matně vidět logo ROG, které svítí pokud chcete.
Náhled levé strany krásně ukazuje částečnou průhlednost použitého plastu. Stejně tak jsou dobře patrné zmíněné prolisy. Funkčnost myši to samozřejmě nijak neovlivňuje, jen si musíte zvyknout, že občas budete čistit nečistotu, která tam není.
Horní pohled na pravou stranu zdůrazňuje vylisované vroubky pro pevnější úchop a také logo ROG. Dobře patrná je i mírná asymetrie horního plastového krytu. To je dobře vidět i na fotce níže.
Horní straně dominují velká hlavní tlačítka, spolu s vroubkováním kolečka. nechybí ani podsvětlené logo Republic of Gamers.
Fotku spodní strany myši jsem si vypůjčil z webu výrobce, konkrétně jde o nonpunk verzi Impactu II. Nahoře vidíte dvojici dostatečně velkých pojezdů, spodní strana je vybavena pojezdem po celé šířce myši.
Jednoznačně vítám také dvojici tenkých pásků bezprostředně u senzoru, které zajištují aby se myš ve středu neprohýbala a senzor měl tak stále stejnou vzdálenost k podložce. Myš na své základně drží jak má.
Vlevo od senzoru je vidět tlačítko pro změnu DPI, v našem případě je opět růžové. Kruhové záslepky schovávají šroubky, které odlepíte jen tehdy, když se chystáte k instalaci nových switchů.
Sám jsem myš nerozebíral hlavně z toho důvodu, že na internetu je k vidění celá řada rozborek. Na jednu z nich můžete mrknout například na serveru Techpowerup . Pokud však chcete, mohu do budoucna dělat i tu.
Dílenské zpracování je příkladné, všechno parádně lícuje a drží, nikde nic nevrže a ani se neprohýbá. I přes svou lehkost a zdánlivou křehkost je myš pevná a práce s ní přesná a jistá.