ASUS ROG Strix Impact II, známka punku dle Asusu
Kapitoly článků
Asus ROG Strix Impact II "Electro Punk" nese kvalitní senzor PixArt's PAW3327, který podle specifikací zvládá až 6200 DPI a měl by zvládat až 220 IPS, což je přes pět a půl metru za vteřinu. Také se uvádí, že maximální zrychlení může být až 30 G, nicméně taková hodnota nejen, že je těžce dosažitelná, ještě hůře se měří.
Testy jsem ale stejně v prvé řadě začal pořádnou pařbou. Sám jsem z těch, co mají rádi velmi vysoké DPI, na své G402 od Logitechu mám nastaveno 3200, a vyhovuje mi to.
U Impactu jsem po nějaké chvíli nastavování skončil na stejné hodnotě, kdy chování senzoru a myši bylo naprosto excelentní. Minimálně alespoň v porovnání s mou starou 402kou. Ta se po více jak šesti letech používání ukázala jako hrozné pádlo. Je pomalá, občas nepřesná a přijde mi, že se senzor chová velmi líně. Holt asi je čas na výměnu.
Přechod na Impact II byl pro mně docela šokem, příjemným šokem. Reakce přesné, headshoty ještě přesnější. Jakékoli její použití, ať to byla práce nebo zábava bylo v porovnáni s mou stařešinou nesrovnatelné. Nicméně radost z dobrých výkonů např. v CS:GO Vás asi nezajímá, pojďme se tedy vrhnout na nějaká ta fakta.
Myš je při používání jednotlivých tlačítek průměrně hlučná, jednotlivé kliky nebo skrolování slyšet prostě jsou, nicméně to není toliko rušivé. Speciálně mechanické kolečko při pohybu nahoru zřetelně kliká. Pro přesnější představu jsem Vám nahrál krátké video.
Testy senzoru
Klasické čmárání jak ve školce ukázalo, že i přesto že rád používám vysoká DPI, s jeho zvyšováním mi ruka ujíždí víc a víc. Nakonec jsem byl tak trošku rád, že maximální hodnota končí na 6200, být tam ještě více asi už bych kreslil na monitor až u souseda.
Veškerá měření byla prováděna s napevno nastaveným DPI na hodnotě 1000. A na dodávané podložce Asus ROG Sheath.
Mouse Rate Checker v průběhu měření diagnostikoval v případě běžného až rychlejšího pohybu myší hodnoty kolem tisícovky, v případě pomalejšího pohybu hodnoty přirozeně klesají. Avšak při běžné práci vykazoval téměř neustále odpovídajících 1000MHz.
Test zrychlení také dopadl na výbornou, rychlý pohyb na jednu stranu a pak pomalý stejnou cestou ukázal, že myš si jede to své správné a nemýlí se ani jedním směrem.
Test třesení senzoru byl také v pořádku, nicméně jsem nedokázal najít odpovídající graf. Nejsem si jistý, ale s největši pravděpodobností jsem ho zapomněl uložit.
Pokud se chcete o použitém senzoru dozvědět více, doporučuji luxusní recenzi na serveru Techpowerup, kde se autor věnoval samotnému měření až vyčerpávajícím způsobem.
Sám jsem s Mouse Testrem trošku bojoval, snad mi to ale pro tentokrát odpustíte.
V neposlední řadě je třeba zmínit rychlost odezvy na klik. Ta se pobyhovala okolo nastavených 12 ms, což je také výtečné.
Ať v mých rukách, nebo i jinde na internetu Asus ROG Strix Impact II dokazuje, že je kvalitní myší a použitý senzor patří mezi ty lepší.
Samozřejmě jsem myš i několik dní testoval v různých hrách a i zde bylo chování excelentní a nezaznamenal jsem jediný problém. Jak už jsem zmínil výše, velmi mně překvapil markantní rozdíl v chování a přesnosti mezi mou velmi starou a vyklikanou Logitech G 402. Až takové rozdíly jsem tedy opravdu nečekal.