Barbone Top Notch - Centrino Pro se SideShow a DVB-T - 2. část
Kapitoly článků
Od minula vám ale ještě dlužíme soupis aplikací, se kterými se notebook dodává:
- MS Office 2007 (zkušební verze)
- ESET NOD32 - antivirový program
- Hybrid DTV - program pro DVB-T
- MS Office Outlook Gadget - pro komunikaci se SideShow displejem
- Windows Media Player Gadget - pro komunikaci se SideShow displejem
Kromě toho bude u finální verze notebooku vypalovací balík Nero 8.1.x.x, námi testovaný vzorek jej neobsahoval, ale ohledně Nera vás rovnou odkážeme na naši někdejší recenzi této verze, ale u notebooku samozřejmě nečekejte plnohodnotnou nejvyšší verzi, spíše Express.
Takto vypadá uvítací obrazovka. Máte z ní přímo přístup na web výrobce či do minule představené uživatelské příručky (zde v pdf formátu přímo v notebooku). Předinstalovány jsou všechny potřebné ovladače.
Grafika
Začneme chronologicky tam, kde jsme minule skončili. Jako první věc jsme úmyslně přeskočili povídání o mobilní grafice GeForce 8600M GT. Vhodným úvodem jistě bude zrekapitulování jejích parametrů, avšak nyní již v kontextu doby, tedy ve srovnání s dalšími grafikami, které se od jejího uvedení na trh objevily.
|
Tolik praví soupis mobilní řady GeForce 8. Společnost nVidia ale postupně povypouštěla na trh i mobilní grafiky deváté řady, ty však věrně kopírují technologie řady osmé a víceméně jde jen o přeznačené produkty s minoritními inovacemi, proto je ponecháváme v samostatné tabulce:
|
O testované GeForce 8600M GT lze tedy bodově říci zhruba toto:
- Oproti 8600M GS nese dvojnásobek stream procesorů a jiné (vyšší) GPU - očekáváme tedy i přes nižší frekvence viditelný nárůst výkonu.
- Jejím odpovídajícím „potomkem vypadnuvším z m. glutea maxima“ je GeForce 9500M GS - 32/475/950/1400/512/128 versus 32/475/950/1400/512/128 je doufáme zcela usvědčující, pouze 9500M GS je vyráběna novějším výrobním procesem (80 versus 65 nm) a tedy méně „papá“ a topí.
- Přináší DirectX 10.0, nikoli 10.1, přináší „původní“ PureVideo HD, ale také slušný potenciál v podobě technologií jako CUDA a PhysX.
Z pohledu na tabulky se tedy jedná o velice slušnou grafiku, v cenovém segmentu 20 až 25 tisíc korun, kam testovaný notebook spadá, pak bezesporu o jedno z nejlepších řešení, pokud mu tedy odpustíte trochu starší výrobní proces žádající si malinko větší přísun elektřiny.
Ale na úvod hned zmiňme, že poslední týdny propírané problémy GPU G84/G86 jsme s naším konkrétním kusem nepozorovali, vše běželo, jak má, žádné přehřívání ani jiné chyby v grafice nás nepostihly. Ve 2D se pak karta hluboce podtaktovává.
Zorné úhly LCD
LCD je klasická 6bitová TN záležitost s malými zornými úhly, nijak nevybočuje od konkurence v této cenové kategorii. Odezva je velmi rychlá, nebudete mít žádné problémy s přehráváním filmů či hraním akčních her. Pokud vám nevadí lesklý povrch, pak není co řešit (na S-PVA či S-IPS si v noteboocích prakticky nikdo nehraje). Ale nyní již zpátky k testům, začneme jako obvykle syntetikou.