BOE ukázala notebook s 600Hz displejem
BOE již dříve v letošním roce prezentovala 500Hz stolní monitor (27″, samozřejmě určený primárně hráčům), který ale zatím není v prodeji. Přinejmenším na úrovni vzorků má však již notebooky vybavené ještě rychlejším, 600Hz panelem.
O notebooku však není známo v podstatě nic dalšího než že dosahuje úhlopříčky 16″. Mnoho toho nelze vykoukat ani ze snímku, který pochází z nepříliš kvalitního videozáznamu. Podle samolepek u levého dolního rohu klávesnice lze usuzovat, že sestava stojí na nějakém APU od AMD (zda Zen 3+ / Rembrandt nebo jde již o vzorek Zen 4 / Phoenix, zůstává otázkou) a stejně tak můžeme jen spekulovat, zda samostatná grafická karta, která podle loga spadá do řady Nvidia GeForce RTX, patří ještě k generaci 3000 (Ampere) nebo již 4000 (Lovelace), která půjde do prodeje ve druhé polovině zimy.
BOE mimo jiné ukázala 34″ ultra-wide 165Hz panel s HDR1000 certifikací a extrémním kontrastem 100 000:1,
dále 86″ Mini-LED 4K panel s aktivním MLED podsvícením a jasem až 1500 nits.
Co do obnovovací frekvence je z dostupného hardwaru v současnosti na první příčce 480Hz notebook Dell Alienware x17 R2 (17″, 1080p). Přestože existují hry, u kterých lze nějakým způsobem profitovat z podpory vyšší obnovovací frekvence (zpravidla už ne způsobem, ve kterém by hrála roli plynulost obrazu, ale jde spíš o důsledky po technické stránce), při obnovovacích frekvencích výrazně nad 400 Hz / FPS už se však projevují i stinné stránky. V kombinacích procesorů, grafiky, hry a nastavení, kdy je reálně dosaženo takto vysokých FPS, se uživatelé potýkají se dvěma typy problémů. Jednak může docházet k nadprůměrnému zahřívání grafické karty, což zvlášť u notebooků není úplně žádoucí a jednak se začíná projevovat fakt, že hry nebyly na takto vysokou snímkovou rychlost navržené a dochází tak k nečekaným jevům. V diskuzích uživatelé popisují např. sníženou stabilitu, různé chyby, anomálie v herní fyzice a podobně.
Tyto problémy lze obvykle snadno řešit nějakou formou limitace snímkové frekvence, na což existují nástroje i v rámci softwaru od výrobců grafických karet, nicméně to poněkud stírá smysl pořízení 600Hz displeje.