Boost Ryzen 7000 bude řízen teplotou, do 95 °C pro Ryzen 9, do 90 °C pro Ryzen 5
Vše vyplývá z dosavadních útržkovitých informací, se kterými přišel web Angstronomics a leaker Enthusiast Citizen (dříve referovaný jako Monstrum s mrtvicí), byť ten upozorňuje, že se informace týkají vzorků typu Engineering Sample (ES) a Qualification Sample (QS). Vzorky typu QS se však svých chováním obvykle nijak podstatně neliší od finálních procesorů, takže těmto informacím můžeme přikládat váhu.
Zatímco Ryzeny 5000 při vícejádrovém boostu zvyšovaly takt, dokud nedosáhly limitu spotřeby (limit teploty byl v podstatě sekundární a limit taktovací frekvence na třetím místě), Ryzeny 7000 budou při vícejádrovém boostu primárně limitovány teplotou. Vypadá to, že Ryzen 9 bude zvyšovat frekvence až do dosažení teploty jádra 95 °C a Ryzen 5 až do 90 °C. Limity spotřeby se pravděpodobně přesunou na druhé místo, neboť bude dříve dosaženo teplotního limitu.
Navzdory tomu, že se plocha jádra Zen 4 téměř neliší od plochy jádra Zen 2 a limit spotřeby na jeden osmijádrový čiplet významně nevzrostl (105W pro konfiguraci s osmi jádry), je dříve dosaženo teplotního limitu než limitu spotřeby. Pravděpodobný důvod bude ten, že limit teploty, o němž je řeč, není průměrnou teplotou jádra (procesoru, čipletu), ale nejteplejším bodem v čipletu (ten obsahuje větší množství teplotních snímačů a lze očekávat, že když jeden zachytí limitní teplotu, nebude frekvence boostu už dále zvyšována). Přestože plocha čipletu neklesla, lze očekávat, že významně vzrostla denzita tranzistorů v části x86 jádra (v celkovém průměru ji naopak silně „ředí“ větší L2 cache, která - jakožto SRAM - dosahuje podstatně nižší denzity).
Letošní podzim tedy bude poměrně žhavý. Zatímco o nových procesorech Intelu se proslýchá limit spotřeby na 250 až 350 wattech, u Ryzenů 7000 - navzdory nižšímu limitu spotřeby - to zase vypadá na vyšší špičkové teploty.