Caspar Bowden, Chief Privacy Advisor z Microsoftu, přešel na open-source a nepoužívá mobilní telefon
Caspar Bowden byl po dlouhá léta Chief Privacy Advisorem evropského Microsoftu, byl též poradcem Britského parlamentu pro soukromí a legislativu týkající se sledování obyvatel, spoluorganizoval konference o šifrování, uchovávání údajů a pravidlech pro(ná)sledování lidí. Předtím pracoval pro spoustu firem, včetně třeba Goldman Sachs či IBM. Pro Evropskou Unii před časem napsal zprávu varující před nebezpečím skladování osobních informací v cloudových službách s ohledem na to, že úřady USA mohou tyto informace sledovat s poukázáním na to, že díky US Foreign Intelligence Surveillance Act Amendment Act (FISAAA) mohou americké úřady k datům v cloudových službách přistupovat.
Nelze tedy říci, že by Caspar Bowden byl jakási „korporátní běhna“, která pro Microsoft udělá první-poslední. Naopak se po celý život zabýval problematikou, kterou v dnešní době vyvolává v největší míře facebook, Google, program PRISM a další aspekty našeho internetového života. A tento expert nejenže nepoužívá uzavřený software, ale - stejně jako Richard Stallman - ani mobilní telefon.
Činí tak proto, že už jednoduše nedůvěřuje softwaru, jehož zdrojový kód si nemůže prohlédnout. Poukazuje na to, že nikdo teď vlastně neví, co vše na něj vlády, korporace či obecně byrokraté, vědí. A dodává, že pokud nejste občanem USA, tak ani nemáte žádnou ochranu před PRISMem. Vůbec. Ostatně NSA jednoduše v principu sleduje veškerou komunikaci, na kterou dosáhne a s ohledem na architekturu internetové sítě nemá nikdo záruku, že jeho data netečou přes USA.
Richard Stallman možná vypadá jako podivín a fanatik, ale jak se díváte na skutečnost, že dlouholetý poradce Microsoftu a Britské vlády i Evropské Unie také přesedlal na open-source a zahodil mobilní telefon?