Co je uvnitř
Než se dostaneme k tomu, co se skrývá pod pláštěm. Musím zde zmínit dvě zjištění - bohužel nemilá. Takže ať to máme za sebou - přístroj probíjí. Není to žádná hrůza, ale mně dotyk pěkně brněl (manželka nic necítila, takže jsem asi citlivý). Kolega, který tomu opravdu rozumí, mi to vysvětloval a v podstatě se nejedná o nic vážného, ale raději jsem vzal měřák (jeho, u svého jsem měl baterku KO) a ...
... hodnoty se na plášti pohybovaly mezi 3.0 - 3.5 V. Sice mi hned nezapomněl vysvětlit, že to moc objektivní není, protože na to má vliv spousta faktorů, ale když vezmu v úvahu, že na stejnou zásuvku mám celý počítač, video a byl na něm i Technosonic a nic neprobíjí, tak je asi něco špatně. Možné řešení jsem také nafotil, ale to až kousek dále.
Ten druhý problém (opět žádná katastrofa) - mechanika je příliš utopená, takže výsuvný tray (některé ženské si myslí, že je to na kafe) nevyjede úplně.
Uvnitř
Rozložení je u všech přístrojů docela podobné. Nechci polemizovat o tom, zda se jedná o "očesanou" PC DVD mechaniku, takže závěr nechám na vás. Snad jediný
patrný rozdíl proti ostatním je VGA výstup vedle SCARTu (za DVD mechanikou).
Než vám ukážu detail základní desky, musím se zmínit o "probíjení", které jsem popsal výše. Vše má na svědomí tento ukostřovací šroubek (v modrém kolečku). Pokud ho vytáhnete, nebude probíjet, ovšem jen tak pro srandu tam není - teoreticky se nic nestane, ale pokud by se dostal do přístroje el. proud, tak to může někoho vážně zranit. Záleží tedy na každém, jestli ho tam nechá nebo ne (ještě jednou upozorňuji - brnění pocítí jen citlivější jedinci).
Na základní desce si všimnete ESS Vibratto II chipsetu, který se stará v podstatě o grafiku a DIVX. Patří mezi to nejlevnější co je k dostání a obecně je považován za nejslabší. Ze švábů je tedy k vidění ESS Vibratto II ES6688FA F503 TTWDQ39579A, ESS ES66039 3CF27ET a AVSTECH AV2388 0402. Tišťák má označení MISUMI JS66X8 ver2.0 (ne to není překlep, není to Mitsumi).