Co můžeme čekat od nástupců jádra Winchester?
Instrukce SSE3 v procesorech AMD Athlon 64 se objeví ve vylepšeném technologií 90nm vyráběném jádře Winchester v revizi E0, které má své vlastní kódové jméno Venice (mimochodem v překladu jsou to „Benátky“). SSE3 je však to poslední, co by nás na tomto jádře mohlo zajímat.
Podstatně zajímavější je fakt, že toto jádro bude vyráběné poslední oznámenou technologií Dual Stress Liner, která oproti původnímu SSDOI (Strained Silicon Directly On Insulator, tedy prakticky napnutým křemíkem na izolantu) dokáže za stejných tepelných a napájecích podmínek běžet o 12 % rychleji. Tedy už tak slušné jádro Winchester bude ve verzi Venice moci s klidem zrychlit, tudíž se můžeme těšit na 90nm kousky s vyššími modelovými čísly se spotřebou dnešního Winchesteru. Dá se tedy očekávat i Athlon 64 4000+ s TDP 67 W.
Není ani vyloučeno, že jádro San Diego (též v podstatě vycházející z Winchesteru E0) bude vyráběno stejným způsobem (Dual Stress Liner). Z něj by mohla vzejít nová verze Athlonu 64 FX-55 s podstatně menší spotřebou (vyráběná 90nm technologií oproti původnímu 130nm ClawHammeru se spotřebou 104 W). Nechme se překvapit, první polovina příštího roku ukáže.