Hodnocení a závěr
Kapitoly článků
Seagate Barracuda s kapacitou 1,5 TB nabízí v první řadě hlavně kapacitu a výkon. To jsou samozřejmě pozitiva. Při chválení konstrukčních vlastností už bychom byli zdrženlivější. Jestli nám na tomto disku něco opravdu vadilo, pak jsou to vibrace (může to být daným kusem, ale může to být také vlastnost celé řady, faktem je, že se to nevidí u Seagate disků zase až tak řídce).
Zmínit musíme také něco, co se v současné době k tomuto disku váže, a to je údajný problematický firmware. Nedělali jsme sice s diskem zase až tak dlouho, abychom si něčeho všimli, ale faktem je, že jsme žádný problém nepozorovali, disk dělal přesně to, co dělat má, zkoušen byl na třech sestavách, jedna s řadičem v čipu ICH9R, druhá s řadičem v čipu AMD SB600 a třetí s řadičem v čipu nForce 410 (snad jen ta nemožnost hýbat akustikou, ale to je u tohoto disku nepodstatné kvůli vibracím a zmíněnému hluku, který se z něj line – opět bychom rádi, aby to nevyznělo, jakože přeháníme, disk je v podstatě tichý, ale prostě už jsme si zvykli na tišší).
Celkové hodnocení se však nyní vyslovuje těžko, protože disk jsme na testy dostali ještě před momentem, kdy WD uvedl disk ještě větší a krátce na to s konkurenčním 1,5TB produktem přispěchal i Samsung, navíc v „EcoGreen“ verzi. Kdyby se tyto dvě události nepřihodily, asi bychom tuto Barracudu doporučili těm, kteří chtějí nejvyšší kapacitu se slušným výkonem, ale v tuto chvíli určitě doporučujeme vyčkat, jak dopadnou zmíněné dvě novinky. Obě bychom si rádi vyzkoušeli, dokud je však skutečně nebudeme mít v rukou, raději nic neslibujeme.
Poděkování
Za zapůjčení hardwaru pro účely testování děkujeme firmě
|
Cena: 3 849 Kč (vč. DPH)
Záruka: 36 měsíců
„Výpalné“ 112 Kč (vč. DPH)