Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Hynix se změnil na SK Hynix

SK Hynix logo
Známý výrobce pamětí Hynix, který vznikl v roce 1983 ještě jako Hyundai Electronics Industries, opět mění identitu. Tentokráte po $3miliardové investici od SK Group ponese jméno SK Hynix…

Hynix logoHyundai Electronics Industries se v roce 1999 sloučíla s LG Semiconductor a vznikl tak Hynix, byť firma toto jméno nesla až od roku 2001. Nynější změna je výsledkem snahy vlastníků Hynix prodat (byla vyhlášena aukce za zhruba 3 miliardy dolarů), jak se nyní stalo. Hynix pod svá křídla ukryla společnost SK group, pod kterou patří řada společností s SK v názvu (značí South Korea a z nedávné doby si možná vzpomenete na SK Telecom, jehož jako jednoho z mnoha zaujal projekt Intelu a Samsungu Tizen coby snaha v podstatě sloučit systém MeeGo a Bada). Nové logo kromě samotného jména společnosti dostalo do vínku i tzv. křídla štěstí, která jsou typickým znakem právě SK group. Rovněž celý web Hynixu se přebarvil do pomerančové a samozřejmě dostal i novou adresu skhynix.com.

Hynix 64Gbit NAND flash na 20nm

SK group při slavnostní inauguraci zmínila, že hodlá z SK Hynix udělat nejlepší polovodičovou firmu na světě. SK Hynix tak nebude dělat jen paměti, nicméně v oblasti pamětí se ještě více zaměří na mobilní DRAM, NAND flash a obrazové CMOS snímače (v duchu skutečnosti, že svět výpočetní techniky obecně inklinuje právě k mobilním technologiím). Tož přejme Hynixu, ať se mu pod šťastnými křídly SK group, třetím největším konglomerátem v Jižní Koreji, daří. Připomeňme, že Hynix byl v loňském roce druhým největším výrobcem paměťových čipů s 23% podílem na trhu DRAM a 10% na trhu NAND flash a osmým největším výrobcem polovodičů obecně.

Tagy: 
Zdroje: 

WIFT "WIFT"

Bývalý dlouholetý redaktor internetového magazínu CDR-Server / Deep in IT, který se věnoval psaní článků o IT a souvisejících věcech téměř od založení CD-R serveru. Od roku 2014 už psaní článků fakticky pověsil na hřebík.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku Hynix se změnil na SK Hynix

Středa, 28 Březen 2012 - 15:04 | Arnie J | já to zase četl jako "sportovní klub...
Středa, 28 Březen 2012 - 11:41 | Kecal | ... šovinisto :-)
Středa, 28 Březen 2012 - 07:45 | film01 | Clovek sa uz potesil ze to bude Slovak (SK) Hynix...

Zobrazit diskusi