Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Diskuse k Intel odmítl vyreklamovat nestabilní Core i9-14900K pro použití tekutého kovu

Cista tragikomedia kedysi technologickeho lidera.

Vyrobnymi procesmi ho valcuje TSMC.
Mikroarchitekturou AMD.

Mikroarch. CPU Intelu je od isteho casu (uhadnime akeho) taka zufala, ze ani o generaciu novsi vyrobny proces TSMC nestaci na superenie s mikroarch. AMD ktore ma svoje cpu s generecne starsimi procesmi TSMC --- AMD bolo vzdy zname tym, ze z daneho vyrobneho procesu vyzmykalo to, o com sa Intelu ani len nesniva, intel iba proste presiela na dalsi node, vidme casy 32/28 nm planarneho AMD, ktore bolo zabetonovane v casoch ked intel focal nielen na prvom 3Dfinfet 22 nm, ale dokonca aj na 14 nm. Samozrejme ani dve rodinky planarnych 32 nm Stavebnych strojov v desktope ani 5 (ci 4 a pol) rodiniek planarnych 32 a 28 nm Stavebnych Strojov v NTB segmente nemali sancu drvit 14 nm 3D finfet Intel, ale to co AMD dokazalo v pomere vykon/spotreba vyzmykat z 28 nm v NTB segmente je stelesneny zazrak. V NTB Stavebne stroje nekoncili na 32 nm Bulldozeri a Pilledrivery, ale pokracovali s 28 nm Steamrollerom a Excavatorom a jeho refreshom, nazvome to Exvacator+. Prave ten posledny je stelesnenie zazraku dolovavia fyzikalno-architektonickych moznosti vyrobneho procesu. Ak by Intel vtedy vyrabal svoje mobilne CPU na planarnom 28 nm miesto 14 nm 3D finfet, tak AMD mobilne CPU na baze 28 nm Excavator+, zadupu Intel do zeme ... Je neskutocne o kolko (relativne malo) vtedy zaostavali 28 nm mobilne CPU AMD za 3D 14 nm finfet CPU Intelu v pomere vykon/spotreba ... a teda co AMD dokazala vyzmykat z 28 nm.

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

Bylo by dobré uvést místo prodeje, aby člověk měl aspoň částečnou představu o vzájemně dohodnutých podmínkách mezi kupujícím a prodávajícím.

V ČR to důvod k neuznání reklamace není dle zákona. Ale pokud byl prodej jinde a dohodli se vzájemně na jiných podmínkách, tak je to nejenom logický a rozumný důvod, ale i pravděpodobně legálně opodstatněný důvod.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Prodejci celkem bezne zamitaji reklamace HW, u ktereho chybi udaj o seriovem cisle.

Me treba TSBohemia zamitla reklamaci fungl noveho toneru, protoze na nem chybela papirova nalepka se seriovym cislem. Samsung delal levnou tiskarnu pro Xerox, pouzivala rozmerove stejne tonery jako mel Samsung, jen tam byl navic cip. V krabici alternativniho toneru pro Xerox jsem dostal toner pro Samsung bez cipu. Vyrobce toneru ho vymenil.

Podruhe opet TSBohemia, reklamace 2,5" boxu zamitnuta pro chybejici nalepku se seriovym cislem. Box se jim navic podarilo nekde ztratit, takze nakonec stejne vraceny penize.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Tak, obecně chápu, že prodejce nechce vyřídit reklamaci u výrobku na kterém chybí údaj o sériovém čísle, pokud tam ten údaj původně byl.
Tohle totiž přímo vybízí k různým podvodům a prodejce tomu zákonitě chce předcházet.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Jasne, na jednu stranu to chapu. Ale treba ten toner jsem vybalil z originalne zabalene krabice, mel na nem pry byt papirek s cislem a nebyl tam. A prodejce to nezajima.

A taky nikdo neresi, ze se nalepi treba jen napirek na grafiku, ktera muze docela dost hrat a to lepidlo to zas tak dlouho nemusi vydrzet. Nebo na vec, ktera se casto prenasi. Na nekterych neni nic pevneho, ale papirek, ktery zas tak moc nedrzi. A jak se ztrati, tak smula.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Nálepka s kódem pro Wokna nalepená na spodní straně ntb.
Kdybych to potřeboval zadat po 2 letech, tak je jednodušší pořídit nová wokna.
Neodlepilo se to, ale přečíst to taky nejde.

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

Tohle už se dlouhá léta nedělá, navíc ty čísla byly běžně univerzální pro výrobce/model a braly ho jen instalačky toho výrobce, standardní retail ne.

Pak samo někteří menší výrobci/prodejci lepili nálepky na bedny/šasi sami, obvykle šlo po delší době přečíst jen to aktivační číslo, zbytek ne, ale zase k tomu člověk dostal sériové číslo (nikoli aktivační klíč) na krabičce/obálce, kterou měl povinnost zachovat pro případnou identifikaci legální licence a případnou aktivaci šlo provést telefonicky.

Tak jak tak bohužel ty nálepky se sériovými čísly výrobků skutečně prodejci vyžadují a pokud ten výrobek nelze identifikovat, tak ho do reklamace vzít nemusí. Výrobce, pokud nabízí servis, to přijmout může. V mnoha zemích záruku nedrží prodejce, ale právě výrobce.

+1
-2
-1
Je komentář přínosný?

"a braly ho jen instalačky toho výrobce, standardní retail ne."
LOL :d

+1
-2
-1
Je komentář přínosný?

Ty jsi nikdy nezažil korporátní notebook, který měl nálepku s číslem a šlo o číslo které měly všechny laptopy daného výrobce stejné (nebo konkrétní model) a že když jsi vzal běžnou instalačku Windows a zadal tam to číslo z nálepky, tak se aktivace neprovedla, protože to hlásilo neplatné číslo a musel si aktivovat telefonicky? Pokud si instaloval z preloadu nebo z originál instalačky Win výrobce, tak to číslo fungovalo.

V době WinXP a snad i W7 to bylo normální, ale s W7 už se tuším začaly lepit jen hologramy windows a klíč byl součástí biosu.

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

u WIN7 bola ta instalacka konecne jednotna, uz netrebalo mat podla vyrobcu. Zaroven bol win7 posledny, ktory mal u NB plne stitky so SN, od win8 to uz bola len nalepka s logom

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Kid, please... :-)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Chápu tohle jednání. Ve výsledku to je hra o to kdo má větší vůli. Vám se sice nechce soudit kvůli takovým kravinám i když jste v právu, ale druhá strana zase má mnohem víc co ztratit.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

No v případě kdy výrobek nelze identifikovat že je to právě ten, který prodejce prodal, tak zákazník vážně nemá právo na reklamaci. Má právo na reklamaci toho co mu prodejce prodal a k identifikaci slouží třeba to výrobní/sériové číslo, které má i na dokladu/faktuře/dodáku, když chybí a mělo tam být, je problém prokázat, že je to právě ten kus, který mu prodejce prodal.

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

A jak to teda řešit v tom případě, o kterém píše výše Zivan? ("Ale treba ten toner jsem vybalil z originalne zabalene krabice, mel na nem pry byt papirek s cislem a nebyl tam. A prodejce to nezajima.")

Takže prodejci stačí před odesláním strhnout sériová čísla (tam kde jsou to pouze samolepky) a nikdo u něj nic nevyreklamuje?

+1
+4
-1
Je komentář přínosný?

Pokud je sériové číslo na dvou místech a pouze na jednom není vidět, je to už víc než sporné. A pokud změnili reklamační podmínky až po nákupu, to už je svinstvo.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

tak samozrejme, ak to seriove cislo je odcitatelne aj z inej casti procesora, tak zamietnutie je neakceptovatelne. Kazdopadne to odmietnutie znamena jedine... nekupuj intel wole! Vybavene.

+1
+12
-1
Je komentář přínosný?

Přesně tak, pokud ještě ten wůl po všech těch letech stále kupuje procesory od Intelu, tak mu to prostě patří. Za blbost se platí všude.

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

Zrovna v tomhle případě plivete na intel čistě z principu, že? Tekutý kov je pěkný previt, stačí když se dostane jen mikroskopická částečka tekutého kovu dostane do kontaktu s kondíkama na horní ploše substátu a po určité době způsobí korozi.

+1
-2
-1
Je komentář přínosný?

Já neplivu na Intel, ale na toho wola, co to kupuje a pak se ještě diví 😁

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Pokud by si zákazník nekoupil CPU Intel, nepotřeboval by ho chladit tekutým kovem.
Až takhle jednoduché to je.

+1
+4
-1
Je komentář přínosný?

A přesto se najdou takoví kteří na 65W AMD CPU koupí 360mm AiO a klidně mezi rozvaděč a plochu chladiče ten tekutý kov narvou. Až tak jednoduché to je,

+1
-6
-1
Je komentář přínosný?

Hele v Bohnicích začala hodina terapie na počítačích...

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Čistě provedený úhybný manévr.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Když pominu delid 8700k kvůli lepšímu OC, tak nevím o Intel procesoru který VYŽADUJE tekutý kov k tomu aby fungoval, dokonce i když do toho někdo pustí 250-300W, tak na tom může mít levný chladič za 20 dolarů a bude to v pohodě, byť asi ne zrovna tiché.

A to že lidi si lidi na Ryzen 5 nebo Ryzen 7 leckdy koupí velkého vodníka jsem zažil už dost.

+1
-6
-1
Je komentář přínosný?

Myslím, že jste nepochopil podstatu mého příspěvku.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Předpokládám, že tekutý kov bude nejspíš vodivý. Pak je ale riziko, že smrt CPU nastala proto, že kov se dostal někam, kam neměl. V tomhle konkrétním případě se Intelu příliš nedivím, že ty vadné procesory měnit nechce.

+1
-6
-1
Je komentář přínosný?

Premium (rsp. zdroj) uvádí, že procesor byl dán na reklamaci kvůli projevům nestability.

+1
+7
-1
Je komentář přínosný?

... a ještě nutno dodat, že Intel reklamaci neuznal kvůli nečitelnosti sériového čísla, nikoliv kvůli CPU poškozenému zkratem.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Jen pro zajímavost, jaká je reklamovanost Ryzenů? Osobně tipuji, že nejspíš bude hodně nízká. Tipuji tak maximálně v promile procent?
Je mi jasné, že co teď řeknu, není žádná skutečná statistika, nicméně....přibližně před půl rokem jsem měnil Ryzeny 3950X za Ryzeny 5950X a 5800X3D. Jednalo se o výměnu 9 kusů. Počítače jely/jedou v průměru 12+ hodin denně (2 jedou v modu 24/7). Za těch přibližně 5 let, co tyhle sestavy jedou, s těmi procesory bylo přesně nula problémů.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Náhodou například jeden z nejprodávanějších AMD CPU 7800X3D má podle Alza reklamovatelnost celých 650 "promile procenta". ;-)
https://www.alza.cz/amd-ryzen-7-7800x3d-d7665224.htm

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Jen technická poznámka.
Promile je desetina procenta (tisícina celku), takže 650 promile procent by znamenalo reklamovanost 65%. Jsem línej si to ověřovat, ale takhle vysoká reklamovanost se mi nechce věřit. S tím údajem evidentně musí být něco špatně.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

650 promile procenta je 0,65%.

Slovním spojením "promile procent" jste udělal z procenta celek.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?
+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

OK. Dostal jste mě. :)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Ještě je třeba myslet na to co znamená reklamace. Může to znamenat že je produkt problematický a má nějakou vadu, může to znamenat, že někdo koupil, vyzkoušel, nebylo to pro něj ono a vrátil, stejně jako když vrátil nepoužitý produkt. Vratky jsou u Alzy brány jako reklamace. Takže nyní je třeba vědět kolik bylo skutečných reklamací - vadný produkt a kolik vratek a to se nedozvíme.

+1
-8
-1
Je komentář přínosný?

To ale neznamena ze s nim boli problemy.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Tam je zaujimave, ze napr. 5950X a 5900X maju reklamovanost niekde okolo 3,6 a 2,8%. Zvysne, ktore som nahodne preklikal boli pod 1%.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

7800 x3d provozované v deskách od ASUS měly velmi vysokou míru vad.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Zajímavé, mám s 5950X zkušenost jen s cca. půl rokem provozu, ale zatím je to zcela OK. Procesory nejsou přetaktované a jsou velmi dobře chlazené.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Pokud koukáš na Alzu, tak ta uvádí reklamace. Do reklamací prodejci běžně počítají jak skutečné reklamace kvůli závadám, tak vratky, ať použitého, tak nepoužitého zboží.

Zřejmě je ta "reklamovanost" z důvodu, že to například lidi koupili jako "super duper cpu", ale reálně zjistili, že nepoznají rozdíl třeba proti 5600X a vrátili to.

+1
-5
-1
Je komentář přínosný?

Ty myslíš tú Alzu, ktorá má v utorok Black Friday ?

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Netuším jak souvisí marketing Alzy s tím že v položce reklamovanosti produktu jsou započítané i vratky,
Pokud s tím máš nějaký morální problém, tak se podívej na jiné prodejce, klidně v zahraničí, vrácení nebo reklamace, oboje se běžně dává do jednoho pytle.

Třeba v naší právní úpravě je vrácení zboží používáno běžně místo reklamace, zvláště když ti dorazí nefunkční nebo vadný výrobek, případně to přestane fungovat/poškodí se v 14 denní lhůtě, Pokud ho reklamuješ, prodejce má na vyřízení 30 dní, vrátit to můžeš hned i nefunkční/vadné a hned můžeš mít nový.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Mám na to názor, a ten zní - koupil sis procesor Intel, blbče, tak si to vyžer. Osobně používám AMD od jádra Barton, sakra, kolik je to let? Dvacet? A nikdy žádný problém.
Pravda, v noteboocích až od Turionu, asi o dva roky později.

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

mam to uplne stejne, ja jedu od duronu 600@800 :)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Od K6-2. Ale pravda, misto Buldozeru i7 3770K.
Odesla po 12 letech 24/7 deska, protoze pri povodnich nesel proud, tak to vystydlo a holt nam zauradovala kvalitni unijni ekologicka pajka...
A zrovna v blbej moment, kdyz na Zen5 nebylo k mani zadny tridecko...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

denni davka hejtu splnena? nebo bude jeste neco jiricku?

+1
-16
-1
Je komentář přínosný?

Kefalín, čo si predstavujete pod tím hate?
- várka Intel CPU byla špatně uvařená a nějak jim koroduje - Fakt
- celý návrh řízení provozních napětí je pofidérní a procesory postupně likviduje - Fakt
- prodejce odmítl reklamaci produktu s nečitelným sériovým číslem - Fakt
- UserBenchmark doporučuje 13600 proti 9800x3d jako lepší herní procesor - Fakt
- představitel fy Intel uznal, že uvedení Core Ultra 200 nebylo zrovna ideální - Fakt

Pokud by se nezveřejňovaly (pro Vás nepřijatelné) fakty, nebylo by o čem psát.
Dejte se vyšetřit. Teprve úterý a Vy už jste "řádně" vytočenej. V jakém stavu budete v pátek po obědě?

+1
+10
-1
Je komentář přínosný?

Zamítnutí reklamace PRODEJCEM je na vrub PRODEJCE; celkem bych si troufnul hádat, že nemají na dílně sestavy s každým socketem jen proto, aby mohli přezkušovat procesory vrácené v reklamaci nebo odstoupení od smlouvy.
UserBenchmark sice MOŽNÁ je důsledkem dohody s Intelem ve stylu "nechci slevu zadarmo", ale to by se muselo prokázat. Bez dalšího je to třeba považovat za nekompetenci UBM.

Celkově by tu všem dost prospělo, kdyby si otírali moudí vlhkou žínkou a našli si ženskou. Nebo vás za ty hejty Pat a Lisa platí? Protože jestli ne, tak sorry jako, ale jste blbci.

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Sednou si k vohni a daj si trochu polivky...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

On myslel urcite JirkuK :)))

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

U vás splněna?

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

<Off topic>
Win či neWin?
Anebo zní ta zásadní otazká poněkud jinak?
Win 10 či Win 11 24H2?
P-cores či E-cores?

i9 12900k + RTX 4090 + Hogwart Legacy

Win 10:
Ecores on = 90 fps
Ecores off = 96 fps

Win 11 24h2:
Ecores on = 80 fps
Ecores off = 75 fps

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Rozbitá hra.
Rozbitý win.
Rozbitý CPU.

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

Rozblité ovladače grafiky.

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

No právě nVidia a AMD se tento bordel snaží opravit ovladačem. Kdy pro každou hru vyjde nový ovladač.
V podstatě si tím udržují duopol.
Ani intel není schopen vyrobit ovladače na takové úrovni.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

To asi ne, spíš 11ky dostaly scheduler, který s E vs P jádry počítá.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Dle meho nazoru by se melo dat vycist(prave) unikatni seriove cislo i z logiky procesoru(jestli tedy nabehne)..., jenze to by intel musel chtit...

+1
+4
-1
Je komentář přínosný?

On v tomhle případě bude problém, že prodejci se s tím nechtělo patlat a nejspíš to ani neumí a neměl po ruce komp s deskou, kde by to mohl udělat.

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Za mě můžou říct, že použiti tekutého kovu je porušení zárucních podminek, ale mělo by to být jasně sděleno už při koupi a ideálně napsano někde viditelně a ne někde na nějaké stránce po tom je processor už půl roku v sestavě.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

jako myslíš že by také měli půlku manuálu zaplnit varováními typu "pozor, káva je horká, můžete se opařit" ? Každému rozumnému člověku by mělo být dopředu jasné, že pokud procesor popatlá korozivní látkou, automaticky přichází o záruku.

+1
-4
-1
Je komentář přínosný?

Jako měli by. Buď to udělaj tak, aby to odolalo, nebo to mají výslovně zakázat.

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

Zkus si dát do googlu "Liquid metal voids warranty". Stejný přístup nemá jenom Intel, nýbrž i výrobci grafik a různých ntb. Jestli to všichni píšou do manuálu to netuším, ale i kdyby to tam bylo, tak by si to stejně nikdo nepřečetl.

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Návod se čte teprve poté, co selhají všechny pokusy uvést zařízení do chodu.

+1
+4
-1
Je komentář přínosný?

Manuály se přece nečtou, kdo to kdy viděl?

Ricco, bliká kontrolka! Manuál!
- Ricco podá manuál Skipperovi...
BUM! a je po kontrolce.

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Ale CPU nemá instalovat BFU, ale znalý technik a je jeho problém že si nepřečte pokyny, nebo že mu zaměstnavatel nenechal udělat školení někým znalým. Takže primárně má řešit problém ten technik. Pokud to podělal, je to jeho problém, to platí u každého řemesla.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

V některých zemích jsou zákonné podmínky postaveny nad podmínky co si lidi mezi sebou sami dobrovolně domluví. Například když v ČR koupím auto a celé kromě stěračů ho pošlu do průmyslové drtičky odpadu. Tak pořád v případě výrobní vady stěračů (třeba, že mají prasklou gumičku) mohu podat oprávněnou reklamaci na ty stěrače a dokonce když to stihnu do 3 měsíců tak důkazná břemeno je na prodávajícím. A žádný počet nálepek a pečetí to neovlivní.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Když překopeš i9 na T-1000, stává se nestabilním a dost často nejde vyreklamovat.
To je všeobecně známo.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Já jsem tekutý kov zkoušel.
Ze začátku to vypadalo fajn. Teploty klesly o pár stupnů.
Ale po roce jsem dělal upgrade CPU.
CPU připájené k chladiči, takže to nejde rozebrat.
Když to hrubou silou urvete, tak to stejně nejde očistit.
Ničím. Po roce se to zažere do povrchu a můžete to leda zbrousit.
Kromě zničeného CPU máte i zničený chladič.
A to byl kvalitní měděný.
Kapku kovu jsem našel i na základní desce. I přes to že jsem ho dal přiměřené množství.
Desku jsem očistil. A chladič koupil nový. Nebudu přece špinit Ryzen 5800X3D tekutým kovem.
Tekutý kov už nikdy více. Těch pár stupnů za to nestojí.
MX-4 udělá podobnou službu. Stačí trochu isopropylenu a CPU je jako nové i po deseti letech.

+1
+8
-1
Je komentář přínosný?

Já myslím, že ideální cesta je vybrat si takový procesor, který ke svému chodu nepotřebuje tekutý kov a popřípadě nesnažit se chladit křemík na pokojovou teplotu.
Pak už sama od sebe opadne potřeba nějakého tekutého kovu :)

+1
-2
-1
Je komentář přínosný?

Asi záleží jaký výrobce. Na novějším notebooku používám Thermal Grizzly Conductonaut a 4 roky jede v pohodě. Starší notebook má již 6 let nějaký Coollaboratory Liquid a taky v pohodě.
A také dost záleží na aplikaci, čím méně tím lépe. Nejlepší je to nanést vatovou tyčinkou na oba povrchy v co nejmenší vrstvě, šmrdlat s tím tak, aby se to rozlilo jako pájka a odstranit přebytečné. Pak to fakt funguje a díky tenké vrstvě se ti to nikam na desku nenalije. A ta měď je jasná.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

No kdysi davno to do uvahy prislo... ale par videi na YT mi velmi rychle vyjasnilo, ze tohle svinstvo mi do kompu nesmi.
"Ctverka" to jisti... Coz mi pripomina, ze musim koupit. Nekam se mi pri stehovani schovala jak Dlouhy a Siroky...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

My už delší dobu do firmy kupujeme jen grafenový pláty. V průmyslovým balení vychází A4ka na necelý 2 stovky, zatímco v maloobchodním balení CarboNauta pro koncáky je formát cca A8 (ano, čtvrtina A6ky tzn větší poštovní známka) kolem tisícovky. Ale zas to koncák má v hezky potištěným pytlíku 😁

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

Tím se vysvětluje, proč jsou žluté popelnice tak přeplněné.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

To je sice zajímavá informace (bez ironie), ale jak souvisí s článkem? Uniká mi něco? (Jo, poposedl jsem si, a furt nic...)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Evidentně uniká, a plyn to nebude. Článek je o jednom z důsledků použití tekutého kovu jako média pro přenos tepla mezi IHS a pasivem chladiče. Grafenový plát je bezproblémový ve všech ohledech a má deklarovanou tepelnou vodivost vyšší, než jakákoli pasta. A průmyslové balení vyjde i dramaticky levněji.
Stačí takhle?

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Stačí, dík, zase jsem o něco moudřejší :)

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Evidentně uniká, a plyn to nebude. Článek je o jednom z důsledků použití tekutého kovu jako média pro přenos tepla mezi IHS a pasivem chladiče. Grafenový plát je bezproblémový ve všech ohledech a má deklarovanou tepelnou vodivost vyšší, než jakákoli pasta. A průmyslové balení vyjde i dramaticky levněji.
Stačí takhle?

P.S. co to sakra je? tohle se TAKY odeslalo jako samostatný post místo reakce.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

V případě, že procesor stále funguje (i když je nestabilní), mi to zdůvodnění zamítnutí reklamace přijde nesmyslné. On je snad ten procesor zaměnitelný s nějakým jiným? Co konkrétně potřebuje na tom IHS identifikovat? Stačí ten procesor strčit do desky, nabootovat a spustit nějaký nástroj typu CPU-ID.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.