Jak to celé funguje?
Kapitoly článků
Před zahájením vypalování se nejprve naplní vyrovnávací paměť (buffer). Ten mívá různou kapacitu 1 - 8 MB. Tato paměť slouží k tomu, aby vyrovnávala drobné výkyvy v přenosu dat mezi jejich zdrojem (HDD, CD) a vypalovačkou. Tok dat na laser musí být totiž při vypalování spojitý.
Technologie BURN Proof pak přímo do vypalovačky instaluje jakéhosi "strážníka", který neustále hlídá kapacitu této vyrovnávací paměti. Krátce před tím než by mohlo dojít k zastavení vypalování z důvodu vyprázdnění bufferu (obvykle je to 10% celkové kapacity paměti), zastaví vypalovačka sama nahrávání. A zatímco buffer se snaží přijímat data ze zdroje, vypalovačka vyhledává na médiu poslední místo zápisu.
Při obnovení vypalování pak dojde k porovnání dat v bufferu s těmi posledními na médiu aby bylo možné provést synchronizaci. K obnovení vypalování dojde, když je nalezen poslední vypálený bod a ve vyrovnávací paměti je dostatečná kapacita. To umožní navázat na poslední nahraná data tak, že nedojde ke zničení média a data budou korektně nahrána.
Definice Orange Book říká, že velikost takovéto mezery musí být menší než 100µm. Při rychlosti 12x speed, je tato mezera však pouze 40µm. Budou tedy CD vypálená s BURN Proof čitelná všemi mechanikami. Firma Sanyo však doporučuje ke čtení mechaniky s alespoň 4x speed čtením, vyrobené po roce 1995. Rovněž více jak 10 let staré CD přehrávače by mohly mít se čtením problémy.
První verze BURN Proof vytvářela mezery opravdu 40µm, jeho druhá verz evšak dosáhla již 5µm. S kompatibilitou by již tedy něměly být vůbec žádné problémy (JustLink ale umí již jen 2µm).
Diskuse ke článku BURN Proof