Microsoft se rozhodl přejmenovat Windows Defender
Samotné přejmenování z Windows Defenderu na Microsoft Defender neznamená zásadní změnu v samotné funkcionalitě. Celou podstatou přejmenování je snaha Microsoftu vyjmout Defender z povědomí toho, že jde ryze o program určený jen a pouze pro operační systémy Windows.
Nový název tak bude mít za úkol oslovit širší základnu uživatelů i jiných platforem a ve výsledku sjednotí Windows Defender a současně Windows Defender ATP (rozšířená ochrana proti hrozbám), která je od roku 2017 dostupná pro jiné operační systémy, než-li Windows. ATP v současnosti lze používat na systémech Android, iOS, MacOS a Linux.
V tomto obraze tak změna dává smysl, protože Microsoft už dávno není pouze společností, jež se zabývá vývojem operačního systému. Ostatně tomu naznačují i nedávné zisky ze služeb zaměřených na Cloud. Zaměření na více platforem se tak společnosti vyplácí. Jedním z dalších důkazů je například nečekaná popularita programu Microsoft Word dostupná na Google Play, kdy počet stažení dosáhl jedné miliardy.
Defender běžící pod operačním systémem MacOS
Ve výsledku to znamená, že Microsoft Word aktuálně běží na větším počtu zařízení, než samotný operační systém Windows 10, který v současnosti má pouze 850 miliónů instalací. V tomto světle je jasné, že Microsoft bude své snažení stát se multi-platformní společností dále prohlubovat. I když je otázka, kolik uživatelů si stáhne Microsoft Defender na Mac nebo Linux, nicméně na konečná čísla si budeme muset zdá se počkat.
Do té doby bude zajímavé sledovat, jak se samotný Microsoft vyvíjí a kdy nastane ten zlomový okamžik, kdy se i ze samotného systému Windows stane služba.