Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

O nákup paměťové divize Toshiba mají zájem tři subjekty

Konsorcium vedené Western Digital, konsorcium ve kterém je i Apple a konsorcium vedené Foxconnem - to jsou tři zájemci, se kterými Toshiba vyjednává o prodeji své paměťové divize.

Internetem před několik dny kolovaly informace, že se Toshiba už víceméně dohodla s Western Digitalem a že tak zažehnají problémy, které se mezi oběma firmami vedou už řadu měsíců (připomeňme, že Western Digital je současným majitelem firmy SanDisk). Objevily se také informace, že Apple měl pohrozit Western Digitalu, aby paměťovou divizi Toshiby nekupoval.

Toshiba sama tak průběžně vyjasňuje jak se věci mají na firemním webu, protože už v tom opravdu začínal být chaos. Faktem je, že Toshiba je ve finančních problémech, z nemalé části způsobených krachem jaderné divize Westinghouse, jejíž rozestavěné/rozplánované jaderné bloky v USA to mají asi spočítané (a když odbočíme, tak kdyby Areva nedostala injekci od Francie, taky by na tom nebyla vůbec dobře). Toshiba tak logicky za svoji špičkovou technologii, know-how, výrobní kapacity a vše další chce získat co největší částku, která by umořila nejhorší dluhy. Aktuálně se přihazování oněch tří konsorcií pohybuje kolem 18 miliard dolarů.

Jedno konsorcium vede právě Western Digital, kterému se podařilo sehnat potřebný kapitál i u partnerů. Druhé konsorcium vede Bain Capital Private Equity LP a jeho součástí má být i Apple - a právě s tímto konsorciem podepsala Toshiba memorandum o porozumění, což z něj činí primární adepta na vítěze. A do třetice pro úplnost tu máme Hon Hai Precision Industry, spíše známější pod značkou Foxconn, která mimo jiné pro Apple vyrábí obrovské množství jeho produktů.

Zdroje: 

Toshiba (pdf)

David Ježek

Dlouholetý zdejší redaktor (2005-2017), příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce sw patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací. Fanoušek Asimova, Kinga, Feynmana, Sudka, 70mm filmu, sf/vf filmu, Fomapanu 400, starých dobrých her, 99% čokolády, indické kuchyně, domácího kváskového chleba a řady dalších věcí.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku O nákup paměťové divize Toshiba mají zájem tři subjekty

Žádné komentáře.