Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

SanDisk

O nákup paměťové divize Toshiba mají zájem tři subjekty

Konsorcium vedené Western Digital, konsorcium ve kterém je i Apple a konsorcium vedené Foxconnem - to jsou tři zájemci, se kterými Toshiba vyjednává o prodeji své paměťové divize.

SanDisk představil 400GB microSDXC kartičku

Další meta je pokořena, Western Digital ukázal pod hlavičkou SanDisku paměťovou kartičku, ze které jednoho dne vzejde i 512GB model.

Toshiba postaví novou továrnu bez SanDisku / Western Digital

Letitá spolupráce firem Toshiba a SanDisk na vývoji a výrobě NAND flash míří, zdá se, ke konci. Obě firmy jsou ve při a novou továrnu Toshiba radši realizuje sama.
nepřehlédněte

WD SanDisk podal arbitráž na firmu Toshiba

Western Digital (který nyní vlastní firmu SanDisk) podal žádost o arbitráž na japonskou Toshibu u Mezinárodního arbitrážního soudu v souvislosti se společnými podniky pro vývoj a výrobu NAND flash...

Western Digital / SanDisk ukázal 1TB SDXC kartu

Co ještě před pár lety vypadalo jako čiré sci-fi, bude již brzy realitou. SanDisk disponuje funkčními vzorky 1TB SDXC karet pro běžné fotoaparáty.

Western Digital má nejrychlejší 256GB microSDXC kartičku na světě

SanDisk vlastněný Western Digitalem uvedl nejlepší microSDXC kartičku na světě, která cílí mimo jiné na uživatele dronů nahrávajících 4k videa.

Canon varuje před paměťovými kartami SanDisk CFast 2.0

Používání kombinace full-frame zrcadlovky Canon EOS-1D X Mark II a vybraných karet od SanDisku, vyúsťuje v poškozené fotografie. Canon vydal varování a připravuje opravný firmware.

SanDisk představil microSD kartičky s rychlostí 275 MB/s

Ultra-rychlé rozhraní UHS-II součástí nových microSDXC kartiček SanDisk je tím hlavním, co umožňuje nové extrémně vysoké rychlosti.

SanDisk a Toshiba převádí značnou část výroby z 2D na 3D NAND flash

Pouhý 1 den před oznámením koupě SanDisku firmou Western Digital, prozradili oba partneři ve výrobě NAND flash velkou renovaci továrny Fab 2 v japonském Jokkaiči.

Western Digital kupuje SanDisk za 19 miliard dolarů

Konec spekulacím. Dobojováno. Prodáno.

O SanDisk mají zájem také Micron i Western Digital

Zájem nemají jen Číňané, ale i americké firmy (u nichž se ale také spekuluje o zájmu čínských firem o ně). Zkrátka SanDisk je žhavým zbožím a jak Western Digital, tak konkurenční Micron mají dle...

Čína zvažuje koupi firem SanDisk a Toshiba

Toshiba se trápí v problémech s finančním skandálem, zatímco čínským státe vlastněná Tsinghua Unigroup má prostředků nadbytek. Dostanou se přední světoví výrobci NAND flash pod křídla rudé vlajky s...

SanDisk chystá 16TB SSD s vrstvenými NAND flash čipy

Zatímco běžná spotřebitelská SSD se počítají spíše na stovky GB, SanDisk již nyní chystá 16000GB SSD pro datová centra.

SanDisk ohlásil 2TB SSD s rychlostí až 850 MB/s pro USB 3.1 Type C

Je legrační, jak 6.0Gbit/s SATA rozhraní vypadá v roce 2015 doslova směšně v porovnání s USB 3.x. SanDisk to opět dokazuje novými přenosnými USB SSD, na která rychlostně stačí leda tak SATA Express...

SSD SanDisk Z400s s 15nm NAND flash čipy přicházejí

Americký SanDisk, který vyvíjí a vyrábí své NAND flash čipy společně s japonskou Toshibou, přichází s produktovou řadou stavějící na nejnovějších 15nm čipech.

Stránky