Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

SanDisk

Samsung. Intel. Western Digital. Jejich OEM SSD existují v mnohých podobnách, dnes se zase na nějaká OEM SSD podíváme.
To si takhle koupíte nějaký notebook a v něm se objeví SSD od výrobce, o němž jste nikdy neslyšeli...
Konsorcium vedené Western Digital, konsorcium ve kterém je i Apple a konsorcium vedené Foxconnem - to jsou tři zájemci, se kterými Toshiba vyjednává o prodeji své paměťové divize.
Další meta je pokořena, Western Digital ukázal pod hlavičkou SanDisku paměťovou kartičku, ze které jednoho dne vzejde i 512GB model.
Letitá spolupráce firem Toshiba a SanDisk na vývoji a výrobě NAND flash míří, zdá se, ke konci. Obě firmy jsou ve při a novou továrnu Toshiba radši realizuje sama.
Western Digital (který nyní vlastní firmu SanDisk) podal žádost o arbitráž na japonskou Toshibu u Mezinárodního arbitrážního soudu v souvislosti se společnými podniky pro vývoj a výrobu NAND flash...
Co ještě před pár lety vypadalo jako čiré sci-fi, bude již brzy realitou. SanDisk disponuje funkčními vzorky 1TB SDXC karet pro běžné fotoaparáty.
 
SanDisk vlastněný Western Digitalem uvedl nejlepší microSDXC kartičku na světě, která cílí mimo jiné na uživatele dronů nahrávajících 4k videa.
Používání kombinace full-frame zrcadlovky Canon EOS-1D X Mark II a vybraných karet od SanDisku, vyúsťuje v poškozené fotografie. Canon vydal varování a připravuje opravný firmware.
Ultra-rychlé rozhraní UHS-II součástí nových microSDXC kartiček SanDisk je tím hlavním, co umožňuje nové extrémně vysoké rychlosti.
Pouhý 1 den před oznámením koupě SanDisku firmou Western Digital, prozradili oba partneři ve výrobě NAND flash velkou renovaci továrny Fab 2 v japonském Jokkaiči.
Konec spekulacím. Dobojováno. Prodáno.
Zájem nemají jen Číňané, ale i americké firmy (u nichž se ale také spekuluje o zájmu čínských firem o ně). Zkrátka SanDisk je žhavým zbožím a jak Western Digital, tak konkurenční Micron mají dle...
Toshiba se trápí v problémech s finančním skandálem, zatímco čínským státe vlastněná Tsinghua Unigroup má prostředků nadbytek. Dostanou se přední světoví výrobci NAND flash pod křídla rudé vlajky s...
Zatímco běžná spotřebitelská SSD se počítají spíše na stovky GB, SanDisk již nyní chystá 16000GB SSD pro datová centra.