Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Western Digital

Ban ze strany spojených států není vůbec dobrá zpráva pro Huawei. A nejde pouze o Huawei, kdo přichází o zisky v důsledku zakročení vlády.
Částku kolem $2 000 000 000 vyčíslila agentura Reuters jako sumu, o kterou přijdou americké firmy přerušením obchodů s Huaweii v důsledku banu uděleného americkou vládou…
S postupným nárustem SSD disků jsou klasické pevné disky pomalu na ústupu. Pevný disk sice stále nabízí skvělý poměr ceny za GB kapacity, ale technologický pokrok v oblasti SSD snižuje zájem o...
Kombinace ještě-více-plotnového helia a šindelového záznamu bylo něco, co HGST (divize Western Digital) slíbila už před časem a příslušný 14TB disk nyní míří na trh.
Konsorcium vedené Western Digital, konsorcium ve kterém je i Apple a konsorcium vedené Foxconnem - to jsou tři zájemci, se kterými Toshiba vyjednává o prodeji své paměťové divize.
Spory Toshiby a Western Digital jako nového vlastníka SanDisku mohou mít rozumné vyústění v odkupu paměťové divize Toshiby Westernem. Tedy pokud to nezmaří Apple.
Pokud prahnete po co největší kapacitě externího úložiště pro svůj desktop a není nutný vysloveně NAS, pak Western Digital přichází s novinkou.
 
Vypadá to, že spor Western Digital, jakožto majitele SanDisku, a Toshiby, druhého souputníka ve společném podniku na flash paměti bude mít rychlé a elegantní řešení.
Letitá spolupráce firem Toshiba a SanDisk na vývoji a výrobě NAND flash míří, zdá se, ke konci. Obě firmy jsou ve při a novou továrnu Toshiba radši realizuje sama.
Western Digital (který nyní vlastní firmu SanDisk) podal žádost o arbitráž na japonskou Toshibu u Mezinárodního arbitrážního soudu v souvislosti se společnými podniky pro vývoj a výrobu NAND flash...
Rok se s rokem sešel a velký provozovatel desítek tisíc pevných disků vydal svůj pravidelný každoroční report o jejich selhávání.
Podobně jako před několika lety AMD odštěpila své výrobní kapacity do samostatné firmy Globalfoundries, bude jednat též japonská Toshiba. Profitovat z toho bude její partner WD.
Kombinací několika technologií a spousty odvahy vznikly nové pevné disky, kterými Western Digital posouvá hranice 3,5palcových zase o významný kus dále.
Wdlabs Pidrivefoundation 375 Gb 3000 X 3000
Western Digital představil již třetí generaci pevných disků pro Raspberry Pi. Kapacitně sahá až k 375GB kapacitě, což je velmi pěkné.
Tradiční výrobce plotnových disků nově nabízí pod tradičně plotnovými značkami disky flashové. SSD od Westernů nesou označení Blue a Green a pasují jak do M.2 slotů, tak k SATA konektorům.