OC Genie, měření napětí, UEFI shell
Kapitoly článků
Sluší se zmínit tři zajímavosti: onboard tlačítka Power a Reset a třetí OC Genie je v podstatě cosi jako Turbo tlačítko (styl „propiska“), tedy „zamačkávací a vymačkávací“), dále pak u paměťových slotů piny na měření napětí různých částí desky (k tomu je v balení ještě sada kablíků pro nasazení na jehly měřáků) a kolem napájecích obvodů procesoru LEDky informující o počtu napájecích fází (to ale mívá poslední dobou vícero desek).
Co bychom rádi pochválili, je přítomnost UEFI (v Game nic nehledejte, stejně jako kdysi potřebujete patřičné médium, kde ty UEFI hry jsou, něco šlo kdysi stáhnout od MSI, blíže jsme to nestudovali, neb to nepovažujeme za důležité), ale hlavně také UEFI shellu. Z nejznámějších běžných desek mají toto snad jen desky MSI (měla jej i MSI P45 Platinum). Např. na deskách ASUS přímo v UEFI shell není, což je škoda. UEFI shell lze totiž snadno využít k ručnímu nabootování systému Windows nainstalovaného v režimu UEFI. To se hodí, když na jinou desku (tedy tuto MSI) přehodíte disk s již nainstalovaným systémem Windows v režimu UEFI a tato deska o něm zatím neví. Samotný systém si po startu sám upraví záznamy v boot menu UEFI a nemusíte tak řešit opravu příkazem bcdedit.
Ruční boot Windows je velmi jednoduchý. Spustíte UEFI shell, přesunete se na úložiště, kde je EFI loader Windows (typicky
Diskuse ke článku Náhled na MSI P67-GD65 pro procesory Intel „Sandy Bridge“