Náhled na MSI P67-GD65 pro procesory Intel „Sandy Bridge“
Kapitoly článků
Začneme tradičním přehledem hardwaru. Obsah balení dnes řešíme naposledy z několika důvodů, jednak si nemyslíme, že má neustále cenu ukazovat bižuterii, kterou najdete v každé desce, takže se příště zaměříme spíše na zajímavosti, které stojí za to vypíchnout. Zde by to určitě byla záslepka s dalšími dvěma USB 3.0 porty, to pro případ, že byste neměli PC skříň se dvěma takovými porty vpředu a chtěli jste využít i druhý USB 3.0 řadič.
Mezi I/O porty se ukrývá i tlačítko na reset CMOS. Oba eSATA porty jsou klasické, nekombinované s USB.
Chlazení tentokráte není žádná „cirkusová záležitost“, jsou zde prakticky jen nezbytné kusy kovu. Chladič čipsetu je (jak bývá poslední dobou zvykem) podmáznut recenzenty tolik „milovanou“ „žvejkou“ (osobně už si s tímhle materiálem tykám). Je to samozřejmě co do funkčnosti řešení dobré ;-).
SATA porty řeší čipset a 6Gbit/s SATA/RAID řadič Marvell 88SE9128, eSATA porty jsou svěřeny čipu JMicron JMB362 „zašamšanému“ u PCI Express slotů.
Jeden z USB 3.0 řadičů NEC/Renesas je přímo u zadních portů, druhý sídlí mezi HD Audio kodekem Realtek ALC892 a PCI FireWire řadičem VIA VT6308P.
Dalším Realtekem je síťovka RTL8111E a když už byla řeč o PCI, je jasné, že zde musí být i PCI řadič. I firma MSI sáhla k řešení firmy ASMedia (ASM1083 poskytuje tři PCI sloty, dva jsou na desce, místo třetího je výše zmíněný FireWire řadič).
Celkový pohled na vnitřní zapojení hardwaru opět přehledně shrnuje výpis z HWiNFO32:
Diskuse ke článku Náhled na MSI P67-GD65 pro procesory Intel „Sandy Bridge“