Pohled do útrob
Kapitoly článků
Po odšroubování šesti šroubečků a odejmutí krytu se nám naskytl pohled na vnitřek Stormu. V horní části mu vévodí systém aktivního chlazení, který odvádí pomocí heatpipe teplo z CPU a GPU. V dolní části lze vidět malý hliníkový pasiv na severním můstku a vpravo pak pevný disk.
Konstrukce je tradičně realizována jedním spojeným kusem, kdy z jedné části přichází do žebrování teplo z procesoru a z druhé z MXM modulu grafické karty. Vše ofukuje jediný ventilátor. K odejmutí pevného disku je třeba odstranit dva šroubky, disk se "nezasouvá" ale "natlačuje" přes propojovací člen, zajímavá konstrukce.
Za DDR3 moduly stojí jeden z méně známých výrobců, firma Wintec.
Pevný disk je OEM produktem Seagate pro velké partnery, měl by se ale shodovat s běžným Momentusem 7200.3.
Pod chladičem
Jelikož jde o herní mašinu, rozhodli jsme se tentokrát i pro odejmutí chladícího systému.
CPU v levé části sedí v klasické minipatičce, patřičně opatláno teplovodivou pastou. Nortbridge pod vlastním malým pasivkem spoléhá na "žvejkačku", s přehledem mu postačuje.
MXM modul grafiky je osazen ve vlastní konstrukci. Již od pohledu je GPU poměrně velké.
Ostatně si ho přeměřme. Jeho velikost je dána dnes již starším 65nm výrobním procesem, přeci jen 55nm by mu slušel daleko více, ale to už je otázka novější generace a mobilní varianty GeForce GTX 260M (v konfigurátoru notebooku Storm ji lze za příplatek zvolit).
Chlazení je kompletně měděné s výrazným žebrováním.
Akumulátor dodávající stroji šťávu nabízí 4 400 mAh/14,8 V, tedy oněch 65,12 Wh.