Popis notebooku
Kapitoly článků
Šasi notebooku je klasicky černo-červené, přičemž horní část víka je karbonová a přehlédnout nelze ani žluté logo Ferrari. Laptop ve své kategorii patří spíše k těm těžším, ale z hlediska pohledu běžného uživatele, zvyklého na 15palcový notebook vážící okolo 3 kg, je to opravdu luxusní zážitek. Prostě „nebe a dudy“, o Ferrari jsem skoro nevěděl,že jej mám v batohu.
Po otevření vidíme 12,1palcový širokoúhlý WXGA lesklý displej s rozlišením 1280×800. Subjektivně mi pak jeho obraz přišel velmi kvalitní a třeba při sledování filmů panovala naprostá spokojenost i díky kvalitním integrovaným reproduktorům, které jsou „o třídu výš“, než u většiny notebooků. Dokonce bych řekl, že hrají lépe než moje „JBL Pro!“, jenž v současnosti beru jako rozumný standard.
Reproduktory můžete vidět úplně dole a mezi nimi pod touchpadem najdete informační diody, které indikují stav napájení (zapnutý svítí zeleně, v úsporném režimu oranžově), zapnutý či vypnutý Bluetooth a WiFi a stav baterie při nabíjení (při nabíjení svítí oranžově, nabitý zeleně).
Klávesnice má nedostatek pouze ve zmenšených šipkách a vedle nich (či spíše v nich) umístěných klávesách „Page Up“ a „Page Down“, které při stisknutí „Fn“ fungují jako „Home“ a „End“. To mi, protože mnohem častěji používám „Home“ a „End“ vadilo, nicméně vzhledem k rozměrům notebooku jde o kompromisy, které se dají přehlédnout. Výhodou je naopak poměrně velký „Enter“. Pomocí klávesových zkratek můžete regulovat hlasitost, jas LCD či vypnout a zapnut touchpad.
V pravém rohu máte několik podsvícených tlačítek pro rychlé spuštění aplikací pro email, Internet explorer, Acer Empowering technology (ovládací panel, kde můžete nastavit power management, vidět stav baterie, velikost volné paměti apod.) a ještě jedno volně programovatelné. Přičemž všechny mají být konfigurovatelné pomocí programu „Acer Launch manager“, ale mně se nepodařilo je přinutit ani tímto programem k tomu, aby spustily jiný program, než byl „defaultně“ zadaný. Dále jsou zde informační diody indikující chod HDD, zapnutý „Caps Lock“ a „Num Lock“.
Ve víku je také integrována 1,3Mpixelová webová kamera Acer OrbiCam otočná v úhlu 225°. Mikrofon je vpravo ve víku nad klávesnicí.
Ke kaměre mou říci jen tolik, že její ovládání je díky programu „Acer OrbiCam“ snadné a můžete jí nahrávat video od rozlišení 160×120 až do 640×480 a pořizovat fotografie až do 4 Megapixelů. Kamera je ale „pouze“ 1,3Mpixelová, takže vyšší rozlišení budou tvořena pouze jeho digitálním „roztáhnutím“. Konec konců kvalitu fotografií posuďte sami, obě byly pořízeny za šera při pokojovém osvětlení. Na zmenšenou 1,3Mpixelovou fotku se můžete kouknout hned, v plném rozlišení ji přikládám spolu s 4Mpixelovou v zip souboru.
Na čelní straně jsou vidět reproduktory, čtečka paměťových karet, tři 3,5mm jacky zvukové karty, vypínač Bluetooth a WiFi i infra port. Vadilo mi umístění konektorů zvukové karty na čelní straně, protože, využijete-li je např. pro zapojení externích reproduktorů, mohou překážet. Stejně tak je přístup ke čtečce paměťových karet vzhledem k přesahující hraně nepohodlný.
Zvuková karta sice odpovídá standardu HD Audio, ale samotný notebook neumožňuje využití všech tří konektorů pro externí 6kanálové reproduktory, jak to uměl notebook MSI Megabook M662. Můžete proto připojit pouze externí stereo reproduktory. S/PDIF výstup je vyveden prostřednictvím výstupu pro sluchátka.
Napravo jsou dva USB porty, RJ45 a RJ11 výstupy a analogový VGA konektor pro externí monitor.
Nalevo je PCMCIA slot, USB, FireWire, výdech chlazení procesoru a Kensington lock port.
Na zadní straně nejsou žádné porty kromě „Acer ezDock konektoru“ pro připojení dokovací stanice. Zde se také do notebooku vkládají akumulátory.
Opět přidáme i pohled na spodní stranu, kde můžete vidět pevný disk a místo pro dva paměťové moduly. Zde oceňuji skutečnost, že poklop, který je zakrývá, má mřížku, jež usnadní jejich chlazení. Podobná „trůní“ i nad čipsetem, což je jistě plus.
Vedle nich je i WiFi mini PCI Express modul s čipem Broadcom Intensi-Fi BCM4321, jenž podporuje nový síťový protokol 802.11n. Ten sice není ještě standardizován, ale to nebrání výrobě síťových karet vycházejících z draftu (návrhu) konečného standardu tohoto protokolu.