Přístup na internet je pro lidi základním právem
Z těch, co internet mají, si celých 87 % myslí totéž, ale i mezi těmi, co jsou bez internetu, má stejný pocit 71 %. V současném pohledu na civilizovaný svět se tak přístup k internetu stává jedním ze základních práv a svobod. Potřebu svobodného přístupu k internetu mají největší v Jižní Koreji (96 %), Mexiku (94 %) a Číně (87 %). Většina dotazovaných hodnotí změny, které jim internet přinesl, jako pozitivní a oceňují dostupnost informací, větší svobodu a sociální sítě, objevily se ale i obavy z on-line názorů a opravdových podvodů.
90 % vidí internet jako výborné místo k výuce, 51 % pak tráví volný čas na různých sociálních sítích, jako je Facebook nebo MySpace. Zajímavý je ale postoj k psaní vlastních příspěvků, zde si 48 % myslí, že je to bezpečné (nejvíce v Indii 70 %, Ghaně 74 % a Keni 73 %), 49 % ale sdílelo názor opačný (nejvíce v Japonsku 65%, Jižní Koreji 70 %, Francii 69 %, Německu 72 % a Číně 55%). 53 % dotazovaných internetových uživatelů by pak nechtělo, aby vlády tuto síť nějak regulovaly.
Na otázku, co na internetu hodnotí jako nejhodnotnější, odpovědělo 47 % zprávy všeho druhu, 32 % označilo komunikaci mezi lidmi, 12 % zábavu, 5 % vyhledávání a nákup produktů a služeb, 3 % mají nade vše tvorbu vlastního obsahu. Klamavé informace trápí 32 %, což je více než násilí s 27 % a hrozby pro jejich soukromí (20 %). Jedna třetina si také myslí, že internet je dobré místo, kde najít přátele.
Průzkum probíhal osobně a telefonicky od 30. listopadu 2009 do 7. února 2010.