Prototyp Nvidia Turing vypadá na 600-700mm² čip
Když se začalo mluvit o nástupci 16nm generace Pascal, byla nejprve řeč o 7nm čipech. Záhy se ale ukázalo, že to se 7nm nepůjde až tak rychle. S tím korespondovaly neoficiální zprávy o možnosti využití 12nm a později i 10nm procesu TSMC. Právě tomu odpovídají i první odhady rozměrů jádra GT102 provedené na základě návrhu PCB.
Rozhraní BGA totiž bývá navrženo tak, aby dosahovalo plné hustoty v místě, které se nachází přímo pod křemíkovým jádrem. Tyto kuličky pájky pak - krom základního účelu - pomáhají odvádět teplo ze zadní části jádra do PCB. Jednak proto, aby se PCB zahřívalo rovnoměrněji a omezilo se pnutí a jednak proto, aby zadní strana čipu nedosahovala tak vysokých teplot (vzduchová bublina mezi pouzdrem a PCB by fungovala jako tepelný izolant).
S ohledem na známé rozměry pouzder GDDR6 čipů bylo možné změřit, že středová část BGA rozhraní odpovídá ploše 26 × 26 milimetrů, tedy 676 mm². Je třeba mít na paměti, že jde o nepříliš přesný odhad, kdy snadno ujede milimetr sem nebo tam. Navíc při takto velkých čipech znamená jeden milimetr na délku rozdíl desítek milimetrů čtverečních plochy. Přesto lze očekávat, že jádro bude poměrně rozměrné a to i na poměry „stodvojkové“ řady.
Je proto jasné, že jádro GT102, ať už jej Nvidia vydá kdykoli, nebude 7nm produktem, protože takovému by pro zdvojnásobení počtu tranzistorů (vedoucímu ke zdvojnásobení výkonu) plně stačila plocha menší než jaké dosahuje stávající 16nm Pascal GP102. Jde tedy buďto o 10nm nebo 12nm produkt. Při těchto proporcích se i 10nm proces jeví jako nepravděpodobný. Jeho teoretická denzita je totiž 2× vyšší oproti 16nm procesu; reálná bude o něco nižší, ale i tak by hypotetické 10nm jádro s dvojnásobkem tranzistorů oproti GP102 nebylo o mnoho větší než právě GP102 (471 mm²). Pokud je ale řeč o ploše o 40-50 % větší, pak by takový nárůst odpovídal spíše 12nm procesu, který oproti 16nm výrobě TSMC snižuje nároky na plochu pouze o 20 %. Ve výsledku by to znamenalo, že by jádro GT102 při hypotetických 676 mm² neslo o 75 % více tranzistorů než stávající GP102 se 471 mm². Nadcházející velké jádro, ne-li celá generace Turing, se tak jeví jako spíš 12nm než 10nm.