Qualcomm představil Snapdragon Wear 2100, ARM čip pro hodinky
Ve srovnání s předchůdcem, což byl Snapdragon 400, přináší spoustu novinek. Předně je čip výrazně menší, o celých 30 %, a současně v průměru o 25 % energeticky efektivnější (při použití GPS o 43 %, při použití snímačů dokonce o 80 %). To je samozřejmě dáno vyladěnějším 28nm výrobním procesem (menší nemá valný smysl, při použití 14nm či 16nm FinFET by byl čip příliš malý pro napojení na okolí, o chystaných 10nm FinFET procesech Samsung a TSMC ani nemluvě). I při použití 28nm procesu má pouzdro čipu velikost pouze 10×10 mm.
Srdcem čipu přitom je solidní čtyřjádrový ARM s jádry Cortex-A7 taktovanými na 1,2 GHz. Jako GPU je zde Adreno 304 podporují rozlišení až do 640×480 při 60Hz zobrazení a OpenGL ES 3.0, což je pro hodinky více než luxusní. Paměťový řadič je typu LPDDR3-800, úložiště je možné připojit jako eMMC 4.5. Na trh zamíří dvě verze, ta první přináší pouze podporu Wi-Fi a Bluetooth (4.1 + Low Energy), tedy předpokládá konektivitu směrem z/do smartphonu, ta druhá obsahuje navíc též 2G/3G/X5 LTE modul, takže se sama připojí k mobilnímu internetu. Obě verze pak samozřejmě podporují NFC, GPS a jak je u Qualcommu pomalu hezkým zvykem, také velice rychlé dobíjení Quick Charge 2.0.
Nelze říci, že by tento čip nějak změnil svět „chytrých“ hodinek, je to prostě jen další evoluční prvek, díky kterému ale hodinky vydrží zase o něco více se svým malým akumulátorkem a současně se díky Quick Charge výrazně rychleji dobijí. Na ergonomii obsluhy takového typu dotykového zařízení se ale nic nemění a je jen na vás, jestli ano, nebo to naopak „nesmí přes práh domu“.