RECENZE: Gigabyte X570 I AORUS PRO WIFI – aneb hi-end miniITX
Kapitoly článků
Tradičně se u v této kapitole podíváme na příslušný software, který můžeme s deskou využít a také na BIOS desky.
AORUS APP Center
Tato aplikace mi připomíná konkurenční obrněnou krabici, můžeme zde pouštět různé přídavné Gigabyte aplikace, aktualizovat ovladače, BIOS a také nainstalovat software třetích stran podobně jako u konkurence. APP Center jsem použil jen na instalaci ovladačů síťovek, ovladače pro AMD chipset jsem instaloval ze stránek AMD.
AORUS Game Boost
Tento nástroj slouží k optimalizaci systému, víceméně pozabíjí různé nepotřebné služby a procesy, což má systému ulevit a zlepšit takt herní výkon. S novými výkonnými procesory to nepovažuji zrovna za extrémně užitečný nástroj.
AORUS RGB Fusion
Tento nástroj slouží pro konfiguraci RGB světýlek na základní desce, pamětech RAM, grafické kartě a dalších kompatibilních komponentách.
Gigabyte Speed
Gigabyte Speed slouží pro optimalizaci sítě, přičemž podobné služby nabízí síťové karty Killer. Jedná se o lehce přeskinovaný software společnosti cFos a pokud jste někdy slyšeli termín traffic shaping, víte o co se jedná. Ve webovém rozhranní můžeme nastavovat priority různým procesům, což může být v některých situacích užitečné.
AORUS EasyTune
EasyTune je taktovací utilitka, kde můžeme ladit procesor a paměti, případně nastavení napájení. V době testování zatím nebyla k dispocizi funkce AutoTuning pro nové Ryzeny generace Zen2, musíme se tedy spolehnout na ruční přetaktování, nebo defaultní boostování procesoru.
BIOS
BIOS je klasický Gigabytí, nicméně jsem rád, že bylo oproti předchozím verzím vylepšen a nepotřebujeme tak prakticky vůbec myš pro jeho používání, je tedy možné vše pohodlně nastavovat klávesnicí. Na následujících screenshotech si můžete prohlédnout jak BIOS vypadá.