Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Diskuse k Rozebraný Sapphire Rapids ukazuje čtyři čiplety s celkem 80 jádry

Nechci se ukvapit, ale vypadá to jako "Dar přítele Lasera." :-D
Řešení AMD pak jako klasické "Dar přítele Messera." :-D :-D

+1
+5
-1
Je komentář přínosný?

Není to tak dávno, co média pro popsání podobných situací používala termíny „KIS“ (Keep It Simple) pro filozofii zaměřenou na nejsnáze implementovatelné řešení a „overengineered“ pro řešení mnohem složitější, než je potřebné pro dosažení určitého výkonnostního cíle. V posledních letech se ty termíny, nevím proč, příliš neobjevují.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Kto sú tí dvaja?

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

80 fyzickych jadier z toho principialne moznych aktivnych max. 72 a prakticky max. 56 ...... ??? 80 ---> 56 wtf? to je trapny hnus velebnosti

tou dobou alebo krajko potom (H1 2023) bude amd chystat serverovy zen4 s 96 jadrami a hadajme kolko z toho bude maximum

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

rovnych sto :P

+1
+7
-1
Je komentář přínosný?

Nesmíte věřit každé kravině, kterou zdejší "odborník" napíše.

+1
-14
-1
Je komentář přínosný?

stacilo by napisat tu spravnu informaciu. potom by si bol za kinga. teraz tvoj koment je hodny vymazania

+1
+10
-1
Je komentář přínosný?

Zadnou nema ;)

+1
+3
-1
Je komentář přínosný?

jo, ten je dobrej, dycky placne hovadinu a pak na par mesicu zaleze.. naposled tu pocital ipc podle vykonu ruzne taktovanejch procaku s ruznym tdp.. ((:
https://diit.cz/clanek/podle-geekbench-ma-tiger-lake-ipc-12-nad-zen-2/di...

a tady popiral existenci trictvrte roku vydanyho procaku.. ((:
https://diit.cz/clanek/intel-ice-lake-core-i7-1068g7-dosud-neni-dostupny...

+1
+6
-1
Je komentář přínosný?

Máte pravdu, že mezi místními hlupáky člověk s pravdou neprorazí. Vy doteďka nechápete, že IPC znamená instructions per cycle, tedy počet instrukcí za takt, který opravdu na nějakém TDP nezáleží (stejné IPC bude mít čip běžící na 1 GHz jako na 5 GHz, pokud budou mít stejné jádro).
A to, že i7-1068G7 nikdy oficiálně nevyšel a varianta i7-1068NG7 vyšla až v době psaní toho článku, nikoliv třičtvěroku předtím, vám stejně nikdo nevysvětlí, protože vy oficiálním sdělením Intelu nevěříte. Vy věříte jen těm pindům zdejšího pisálka, co si ty údaje cucá z prstu.
A když vám napindá do hlavy, že Sapphire Lake bude mít 80 jader, z čehož jde jen 72 použít a 56 se bude skutečně používat, a vy tomu uvěříte, jen potvrzujete svou mentální retardaci. Ale to by mi nevadilo, mně vadí, že tu pan autor lže a ještě má tu drzost své lži vkládat do úst Intelu.

+1
-4
-1
Je komentář přínosný?

tebe je pro mistni hlupaky fakt skoda, tak udelas nejlip, kdyz sem prestanes chodit.. ((:

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

Já myslím, že když se najde alespoň jeden člověk, co se nad tím, co zde napíšu, zamyslí a dojde k závěru, že mám pravdu, měla má návštěva smysl.

+1
-2
-1
Je komentář přínosný?

Ale Radecku, neztrapnuj se.

https://diit.cz/sites/default/files/intel_xeon_sapphire_rapids_specifica...

Intel tvrdi, ze to bude mit max 56 jader. Mas nejaky jiny material, ktery by to rozporoval?

+1
+2
-1
Je komentář přínosný?

Mimochodem...

"stejné IPC bude mít čip běžící na 1 GHz jako na 5 GHz, pokud budou mít stejné jádro"

To bezne je, ale nutne musi byt, pravda.

Napr. jsou cipy, ktere maji jinak taktovane ruzne casti. Jestli me pamet neklame, tak P4 mela exekucni jednotky bezici na 2x takove frekvenci. A myslim, ze nVidia to mela take tak v nekterych starsich architekturach.

A jakmile rozdelite cip na frekvencni domeny, a na IPC se podili vsechny casti (fetch, decode, execute, retire) a snizite frekvenci jenom jedne casti, muze to mit vliv na IPC ackoli zbytek cipu bezi na porad stejne - a treba ta se udava jako celkova - takze zakos to nepozna...

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Ten EMIB bude asi dost draha zalezitost, v serverech se to ztrati, ale co desktop? Jinak nerozumim, proc nezacne Intel co nejdriv s cipletama i v desktopu a misto toho vymysli proverene tragedie typu bigLittle.

+1
+1
-1
Je komentář přínosný?

Protože desktop je pro Intel na třetí koleji. Změnu konceptu přinese až LunarLake (2023-2024).

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

Tak vem si, ze bigLittle Alder Lake vymysleli pravdepodobne se zacilenim na notebooky, protoze jim klasika moc zrala a v notasu je spotreba dulezita. Sapphire Rapids vymysleli pro servery, protoze tam jde hlavne o vykon. No v desktopu jde taky hlavne o vykon, tak nechapu, proc tam rvat notasove procesory, kdyz pritom oboji jak ty vykonne, tak ty usporne maji vymyslene a prizpusobeni pro desktop by stalo podobny penize.

Ale tak jejich vec, stejne ted s nakupama delsi dobu nepocitam, mam Zen2 i Zen3 a urcite minimalne jednu generaci vynecham. Kazdopadne muzeme byt radi za AMD, ze delaj dobry procaky pro desktop.

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

"tak nechapu, proc tam rvat notasove procesory" marketing Intelu sa bude môcť búchať do hrude "Máme 16 jadrový CPU" a popritom môžu z toho urobiť 50 variácií..

+1
-1
-1
Je komentář přínosný?

"Nabízí se hypotéza, že limitujícím prvkem (počtu aktivních jader) může být množství odpadního tepla, ale třeba to bude ještě složitější."

Myslím, že je to naopak jednodušší, 10nm výroba u Intelu má pořád strašně špatnou výtěžnost a musí se používat kde co, i s mnohonásobnými vadami. Intel to vyrábí v omezených množstvích hlavně pro recenze, aby aspoň >>něco<< měl proti AMD.
Jak pořád píše Ch. Demerjian, 10nm u intelu je rozbitý a už nejde opravit. Jediná šance je plánovaný přechod na 7nm.

+1
0
-1
Je komentář přínosný?

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaste nebo registrujte.