Seasonic SSP-550RT: na hranici high-endu
Kapitoly článků
Chlazení
Kryt zdroje je naprosto stejný jako u SSP-350GT: perforace pro nasavání jsou provedeny přímo do plechu (horní část krytu) velkými šestiúhelníky, výstup skrz zadní stěnu je pak skrz malé šestiúhelníky. Průchodka pro kabely je provedena zahnutím plechu, což je asi nejlevnější varianta (a 100% funkční).
Samotný ventilátor je rovněž stejný, Adda AD1212MB-A70GL. Jeho maximální rychlost by měla dosáhnout 2050 ot./min. při průtoku vzduchu o hodnotě 80,5 kubické stopy za minutu a hluku 38 dBA. Ventilátor je stejný u většiny těchto zdrojů (i těch ještě výkonnějších), otáčky jsou nastaveny zpravidla dle potřeb každého jednoho modelu, u toho 350W opticky běžel poměrně pomalu téměř celou dobu, o něco málo zrychlil až v plném zatížení. Přílišného hluku bych se tedy nebál.
Vstupní filtrace
První část vstupní filtrace je provedena pro Seasonic nejspíše oblíbeným způsobem, totiž jako deska připájená ke vstupní vidlici a síťovému vypínači. Nachází se na ní čtyři keramické Y kondenzátory, jeden fóliový X kondenzátor a tlumivka se společným jádrem. Aby nedocházelo k vyzařování rušení do sekundární části, je oddělena uzěmněnou měděnou fólií, hezké.
Proud je pak veden vodiči procházejícími skrz feritové jádro do hlavní desky, kde filtrace pokračuje dalšími dvěma Y kondenzátory, jedním X kondenzátorem, diferenciální tlumivkou a tlumivkou se společným jádrem (za zmínku stojí její oddělení od kovových uzemněných prvků izolační folií). Je zde také varistor, termistor se pak nachází před vstupním kondenzátorem.
X kondenzátory (mezi fází a nulovacím vodičem) a Y (mezi fází a zemí/nulovacím vodičem a zemí, dále také mezi primární a sekundární stranou) slouží pro filtraci vysokofrekvenčního zvlnění ze sítě (obvykle ze zařízení, které filtraci v rámci úspor nemají, ale i z jiných zařízení, u kterých je filtrace jaksi těžko proveditelná) a zabraňuje naopak jejímu vyzařovaní do sítě tímto zdrojem. Totéž v podstatě obstarávají cívky. Současně tyto součástky (částečně) mohou pomoci k zachycení menších napěťových špiček v síti. Dnes se často osazují Y kondenzátory také mezi uzemněnou kostru a zem zdroje (tj. zem za usměrňovačem) pro snížení rušení zdroje sebou samým (a jeho přenos na sekundární stranu), jelikož rušení na opravdu vysokých frekvencích leze všude, kde alespoň trochu může (klidně po povrchu izolace, kostře apod.).