Opravujeme zdroj: Seasonic SS-400ET-F3 (OEM)
Kapitoly článků
Zdrojem, na který se dnes podíváme, je oblíbený šedivý OEM model Seasonic, SS-400ET-F3. Jedná se ještě o původní verzi pouze se základní certifikací 80 PLUS, postavenou na modelech S12-II, označený je Rve.A2W (to asi bude revize). Tyto zdroje se staly poměrně oblíbenými v době, kdy začaly hromadně odcházet OEM i retailové modely FSP Group. Ale na Seasonic nakonec rovněž došlo.
Zdroje tohoto výrobce poslední dobou trápí hlavně pískání, jinak relativně fungují. Jednou jsem se setkal s tím, že něco vyletělo do vzduchu, párkrát s vadným řízením, kdy zdroj nedodával signál Power Good. I přes to, že jediným kvalitním kondenzátorem býval většinou ten vstupní (zpravidla Hitachi) - občas se sice vyskytly i jiné, ale to byla spíš náhoda či vybírání zbytků na skladě, poměrně držely. Zbytek je zpravidla OST (Taiwan Ostor) či Teapo. Čas ale běží a to se změnilo…
Dorazil ke mně tento model, ještě z první OEM řady. Později se objevily různé ještě více očesané verze s drobnými rozdíly ve výkonech 12V větve, osazenými součástkami, různé ty rádoby zelené Seasonic apod. Něco je přímo od Seasonicu, něco si nechává dále upravovat Partis. Současná situace je stále taková, že nevíte, co vlastně dostanete. Může to být 230V only verze (s očesanými vstupními výkonovými prvky, které nemusí být dimenzovány na dvojnásobé proudy) s různou kvalitou kondenzátorů. Poslední dobou už i ten vstupní bývá nějaký Teapo a podobná kvalita. No, holt tlak na cenu…
Copak to tu máme? OST RLX na stand-by větvi, vyrobený v druhé polovině roku 2007? Zbytek zdroje byl smontován nejdřívě v polovině roku 2009, jak indikuje vstupní Hitachi a 2009/25 na desce. V provozu byl tedy nejspíš ani ne pět let, pak začaly problémy s nabíháním, až nestartoval vůbec. Klasická situace.