Sigma odmítla akvizici Canonem
Když prosákla první zpráva o tom, že by Canon mohl mít zájem o akvizici Sigmy, věřil jí málokdo. Canon údajně připravil nabídku, která majiteli a CEO Sigmy, Kazutovi Yamakimu slibovala vyplacení sedminásobku hodnoty firmy, pokud ji přenechá Canonu. Yamaki ji ale odmítl.
V září měl Canon připravit ještě lákavější nabídku, detaily se ale do světa nedostaly. Nyní však vyplulo na povrch, že na jednání mezi oběma stranami skutečně došlo, ale Canon opět nepochodil. Sigma zůstane nadále samostatná a Yamaki ji chce dále vést v duchu odkazu jejího zakladatele, svého otce, Michihira Yamaki. Jeho cílem bylo vybudovat společnost, která by nabízela nejlepší objektivy na trhu a zároveň měla v nabídce i vlastní fotoaparáty.
Kazuto, opakovaně připomíná, že i když výroba fotoaparátů není výdělečná, bude v ní pokračovat, dokud to bude možné. Společnost od nástupu digitální éry využívá trojvrstvé křemíkové snímače Foveon. Společnost Foveon před lety odkoupila a sama financuje další vývoj snímačů (Merrill a Quattro). podle Kazuta právě ony dopomohly vzniku úspěšné řady objektivů Art, protože standardní průmyslové zařízení pro testování optické kvality už nedosahovalo takového rozlišení, aby dokázalo spolehlivě odlišit mezi dobrým a špatným kusem objektivu. Původní systém nahradila nová platforma A1 postavená na Foveonu (více o ní zde).
Společnosti Canon ani Sigma se k jednání nijak nevyjádřily, dostupné informace jsou neoficiálního charakteru. Není proto ani jasné, jaké úmysly Canon se Sigmou měl, vše je na úrovni spekulací. Připustit lze odstranění konkurence (po stránce objektivů), zisk optických patentů, případně zájem o patenty na poli obrazových snímačů. Canon si v poslední době sám zažádal o přiklepnutí několika vlastních, které souvisejí s vícevrstvými snímači, takže může mít určité plány, jejichž realizaci mohou patenty Sigmy komplikovat.